Izvor: B92, 23.Dec.2023, 22:41
Skols: U Junajtedu nema ko da postigne gol
Pol Skols, legenda Mančester junajteda, kritikovao je svoj bivši klub i menadžera Erika ten Haga.
Posle osmog poraza u sezoni u Premijer ligi, Skols je naglasio da je ono što igrači pokazuju na terenu nedovoljno.
Po njemu, najveći problem je to što je ekipa sasvim bezopasna pred golom protivnika.
"Da, imaju problema. Mislim da je postizanje golova za njih postao veliki problem. Četiri utakmice bez postignutog gola, ukupno 381 minut, i bez kreacije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pa stvarno... To drugo poluvreme, ne sećam se da je golman Vest Hema morao da brani išta", kaže Skols.
Sam pogled na statistiku Junajteda je porazan po njih.
Skot Mektomini je kao igrač sredine terena najbolji strelac tima sa pet golova, a tri špica, Markus Rašford, Antoni Marsija i Rasmus Hojlund postigli su zajedno u ligi samo tri gola!
Dodaju li im se i krila Antoni i Garnačo, ukupno četiri, što je zaista neverovatan podatak, jer su svi igrači Junajteda na 18 mečeva u ligi postigli samo 18 golova.
"Obično idete kroz sezonu gde se jedan ili dva napadača muče sa samopouzdanjem i ne postižu golove. Ali ovde su u pitanju baš svi, golovi nemaju odakle da stignu. Pričamo o Mektominiju kao prvom strelcu, a on je vezista. Napadači moraju da iskorače, da pokušaju da nađu trunku samopouzdanja odnekud i postanu pretnja, jer je trenutno nema. Postizanje golova je problem, to nekako moraju da reše", dodao je Skols.
Stanje sa povredama ne pomaže, Kristijan Eriksen je po njemu jako nedostajao ekipi proteklih nedelja.
"On je veliki igrač na sredini za njih što se tiče kvaliteta. Neko vreme je povređen, van tima. Nedostajali su im zaista važni igrači koji su prošle godine bili dobri i doveli ih do trećeg mesta i trofeja Liga kupa. I dalje verujem da imaju dobar tim, ali Erik nije mogao da ih okupi nijesmo kompletno. Mislim da će kada dođe sredina januara i svi budu tu, sve biti daleko bolje. Eriksen i Kazemiro, pričam o njima, mislim da su im oni ključ da uspostave balans u velikim mečevima, a do sada to nisu bili u stanju. I Ten Hag je sa taktikom na strani u velikim mečevima prošle sezone bio pomalo naivan, držao je jednog igrača na sredini, a sve ostalo je slao napred. Možda je to način na koji želi da igra, ali to ne možete sebi da dozvolite u Engleskoj", zaključio je Skols.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Manchester United








