Siti deklasirao Junajted na Old Trafordu, kiks Arsenala (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 26.Mar.2014, 00:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester Siti slavio je u gradskom derbiju igranom na Old Trafordu protiv Mančester Junajteda sa 3:0.
(FOTO: AP)
Građani su do prednosti stigli već u 42. sekundi preko Edina Džeka, što je najbrži gol koji je Junajted primio na svom terenu.
Isti igrač je svojim drugim golom na meču povisio na 2:0. On je posle kornera lepo šutirao i loptu poslao u rašlje, a De Hea je bio nemoćan. Kod ovog gola Rio Ferdinand nije na pravi način ispratio bosanskog reprezentativca.
Konačnih 3:0 postavio je, najbolji strelac Sitija ove sezone, Jaja Ture u 90. minutu.
Siti je ovom pobedom prišao Čelziju na samo tri boda, a pritom ima i dve utakmice manje od lidera na tabeli, i tako postao glavni kandidat za osvajanje titule.
Na drugoj strani Junajted je ostao na sedmoj poziciji, i zaostaje čak šest bodova za pozicijom koja naredne sezone vodi u Ligu Evrope.
Manchester united 0-3 Manchester city all goals… by EplHighlights
Arsenal je remizirao sa Svonsijem na Emirejtsu rezultatom 2:2. Vilfrid Boni je već u 11. minutu doveo goste u vođstvo.
Međutim tobdžije su uspele u drugom poluvremenu za samo jedan minut da sa dva gola preokrenu rezultat, a najzaslužniji za to bio je Lukaš Podolski.
Nemac je prvo u 73. minutu postigao pogodak, a potom i posle sjajnog prodora asistirao Olivijeu Žiruu.
Ipak novo razočarenje navijačima Arsenala priredio je Metju Flaminu autogolom u 90. minutu.
Arsenal 2-2 Swansea City by makaiso246245
Everton je nastavio da pruža sjajne partije. Ovog puta Karamele su slavile u Njukaslu sa 3:0.
Strelci na ovom meču bili su Barkli u 22, Lukaku 52. i Osman u 87. minutu.
Newcastle United 0-3 Everton all goals and… by EplHighlights