Sigurne pobede Sitija i Junajteda

Izvor: Press, 26.Dec.2014, 19:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester Sitija i Mančester Junajteda zabeležili su sigurne pobede, a sva tri boda osvojio je i Liverpul, u utakmicama 18. kola engleske Premijer lige.
Tradicionalni "Boksing dej" protekao je uglavnom prema očekivanjima, a kao jedina iznenađenja mogu se smatrati pobede Stouka u gostima protiv Evertona (1:0) i Hala u Sanderlendu (3:1).

Branilac titule Mančester Siti završio je >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << posao po snežnoj vejavici protiv Vest Bromvič Albiona (3:1) već u prvom poluvremenu, kada je postigao sva tri gola, pa je zadržao minis tri boda u odnosu na vodeći Čelsi.

Domaćin, koji nastoji da odmakne od opasne zone, nije imao šansi da zaustavi zahuktali tim Manuela Pelegrinija, stigao je samo do počasnog pogotka, a srpski defanzivac Aleksandar Kolarov igrao je u sastavu "građana" od 63. minuta.

Ubedljiv je bio i Mančester Junajted, predvođen dvostrukim strelcem Vejnom Runijem, koji je na Old Trafordu lako pobedio Njukasl (3:1) i ostao u trci za vodećim dvojcem.

Liverpul je postigao jedan, ali vredan gol za pobedu na gostujućem terenu protiv Barnlija (1:0), a uspehu je doprineo i Lazar Marković odigravši svih 90 minuta u dresu ekipe Brendana Rodzersa.

Priključak u vrhu tabele zadržao je i Sautempton osvojivši sva tri boda na gostovanju Kristal Palasu (3:1), a srpski napadač Dušan Tadić današnji meč odgledao je sa klupe.

Ranije danas Čelsi je u gradskom derbiju nadigrao Vesthem (2:0).