Sevilja razbila Junajted, prolaz Bajera

Izvor: B92, 20.Apr.2023, 22:58

Fudbaleri Sevilje izborili su vize za polufinale u Ligi Evrope i igraće protiv Juventusa.

Španci su posle odlične igre pobedili Mančester junajted sa 3:0 (1:0).

Nemanja Gudelj je odigrao svih 90 minuta u timu Sevilje i bio jedan od boljih u timu pobednika.

Uspeo je Junajted ove sezone da izađe kao pobednik protiv tri španska tima, Sosijedada, Betisa i Barselone, ali ne i protiv Sevilje.

Junajted je došao u Sevilju sa 2:2 iz prvog meča, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali domaćin je bio veoma motivisan i zasluženo je slavio.

U sjajnoj atmosferi na "Ramon sančes Pishuanu", Sevilja je iskoristila bukvalno prvu pravu priliku da dođe do gola.

I ponovo je u glavnoj ulozi, kao i u finišu prvog meča, bio kapiten gostiju Hari Megvajer.

Početnički je pogrešio, dodao loptu u noge protivniku, En Nesiri je takav poklon iskoristio da u osmom minutu donese prednost Špancima, 1:0.

Imali su dosta sreća Englezi u tom prvom delu, jedva da su u dva navrata pripretili golu Sevilje, da bi u 42. minutu VAR poništio gol Lukasa Okamposa posle milimetarskog ofsajda.

Samo što je krenuo drugi deo, posle prvog napada Sevilje dosuđen je korner.

Najbolji pred golom Engleza bio je Loik Bade koji je glavom uspeo da zahvati loptu i ona je završila pod prečkom za 2:0.

Malo su gosti prikazali, tek po koji udarac, i na kraju, primili su još jedan gol.

I ponovo početnička greška, ovog puta Megvajera je "kopirao" golman De Hea koji je prosto poklonio loptu En Nesiriju za konačnih 3:0.

Čini se da je najlakše bilo Bajeru iz Leverkuzena koji je posle 1:1 iz prvog meča kod kuće, slavio kao gost protiv Rojal Uniona sa 4:1.

Nemci su već u drugom minutu poveli golom Dijabija, da bi Holanđanin Mičel Baker u 38. minutu povisio na 0:2.

KLada je Džeremi Frimpong u 61. minutu povisio na 0:3 bilo ja jasno da će "farmaceuti" proći dalje.

Uspeo je domaćin preko Kaspera Terha da četiri minuta kasnije smanji na 3:1.

Tačku na pobedu Bajera stavio je Adam Hlozek u 79. minutu.

Pogledaj vesti o: Manchester United