Izvor: B92, 18.Dec.2010, 19:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pobeda Sandrlenda, remi u Blekburnu
Fudbaleri Sanderlenda pobedili su Bolton sa 1:0 na jednoj od retkih utakmica 18. kola engleske Premijer lige koja nije otkazana zbog snega.
U drugoj utakmici odigranoj u sutbou Blekburn i Vest Hem odigrali su nerešeno 1:1.
Pobednički gol za Sanderlend protiv Boltona postigao je pozajmljeni igrač Mančester junajteda Deni Velbek u 32. minutu.
Sanderlend se tako probio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do šestog mesta na tabeli Premijer lige sa 27 bodova. Bolton je sedmi sa 26 bodova.
Na duelu Blekburna i Vest Hema, domaći tim je propustio priliku da pobedom prestigne četiri tima i dođe do osme pozicije na tabeli. Blekburn je poveo golom Novozelanđanina Rajana Nelsena u 51. minutu, a važan bod Vest Hemu u borbi za opstanak doneo je Žunior Stanislas golom u 78. minutu.
'Čekićari’ su i dalje poslednji na tabeli sa 13 bodova, dva manje od Vulverhemptona.
Utakmice Arsenal - Stouk Siti, Birmingem - Njukasl, Vigan - Aston Vila i Liverpul – Fulam su otkazane.
Neće se igrati ni nedeljni derbi 18. kola između aktuelnog šampiona Čelsija i lidera na tabeli Mančester junajteda. Otkazan je i duel Blekpula i Totenhema, koji je takođe trebalo da se igra u nedelju.
Utakmice su uglavnom otkazivane zbog blokiranih prilaza stadionima, a ne zbog lošeg stanja terena.








