Pobeda Junajteda, remi Totehnema

Izvor: B92, 06.Maj.2012, 20:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su ekipu Svonsija sa 2:0 (2:0) u poslednjoj utakmici 37. kola engleske Premijer lige.

Golove za tim Aleksa Fergusona postigli su Pol Skols u 28. i Ešli Jang u 41. minutu utakmice.

Posle pobede Mančester sitija u derbi utakmici sa Njukaslom (2:0) Junajted će, ukoliko Siti pobedi Kvins Park Rendžers, u poslednjem kolu morati da pobedi Sanderlend ze osam golova ubedljivije od svog gradskog rivala jer je gol razlika na strani ekipe Roberta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Manćinija (63:55).

Fudbaleri Totenhema osvojili su samo bod u Birmengemu na gostovanju Aston Vili u Birmingemu (1:1) a ovaj remi uz poraz Njukasla od Mančester sitija, najviše odgovara finalistima Lige šampiona, ekipi Čelsija.

"Plavci" su sačuvali realne šanse za osvajanje trećeg ili četvrtog mesta, koje vodi u Ligu šampiona. Naravno, ukoliko 19. maja u Minhenu ekipa Čelsija savlada Bajern tim sa "Stamford Brižda" će igrati u grupnoj fazi Lige šampiona, a četvrtoplasriani tim u Premijer ligi će onda igrati u Ligi Evrope.

Totenhem je do boda u Birmingemu stigao pošto je u 61. minutu gol sa bele tačke postigao Emanuela Adebajor. Prethodno je "pevcima" isključen Deni Rouz u 49. minutu.

Kvins Park Rendžers je u Londonu savladao Stouk Siti sa 1:0 i došao na korak od opstanka u Premijer ligi. Pobedonosni gol postigao je Francuz Đjibril Sise u 89. minutu. Konkurent ekipe KPR u borbi za opstanak, Bolton, odigrao je samo 2:2 na svom "Ribok" stadionu u utakmici sa Vest Bromvič Albionom.

Fulam je na "Krejven Kotidžu" sa 2:1 pobedio Sanderlend, a svi golovi postginuti su u prvih 35 minuta igre.