PREMIJER LIGA: Slavili svi velikani, Čelsi gazi ka tituli (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 15.Dec.2016, 00:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U 16. kolu Premijer lige takmaci za titulu su svi pobedili, a u pobednički niz je krenuo i Mančester junajted.

Liverpul je najzad prekinuo seriju poraza. ‘Crveni’ su kao gosti savladali Midlzbro 3:0. Golove su postigli Lalana u 29. minutu i 68, kao i Origi u 68. minutu na asistenciju upravo junaka meča Lalane.
Čelsi je vezao desetu pobedu u Premijer ligi. Gostovanje Sanderlendu bilo je rutinsko, o čemu svedoči i rezultat 1:0. Pobedu ‘plavcima’ doneo je Fabregas u 40. min utu na asistenciju Vilijana.

Posle dva poraza do pobede je stigao i Siti. ‘Građani’ su na Etihadu dočekali Votford i slavili sa 2:0. Goste je načeo Zabaleta u 33. minutu, a nokautirao ih Silva u 86. minutu.

Najviše se mučio Mančester junajted. ‘Crveni đavoli’ su poveli neregularnim golom Pgobe u nadoknadi vremena prvog poluvremena. Iako, Kristal Palas nije ništa pokazao u 66,. minutu je izjendačio na 1:1 preko Mekartura. Kada su svi pomislili da će Junajted prekinuti seriju dobrih rezultata, Ibrahimović je u 88. minutu lepim golom doneo svom timu tri boda.