Izvor: MozzartSport.com, 23.Sep.2020, 18:49

Opet mučenje Mančestera, 23. penal za godinu dana! Posle 141 utakmice Henderson dočekao debi (VIDEO)

Na gostovanju Lutonu – 3:0

Početak sezone ne obećava. Izgubio je Mančester junajted uvodni meč Premijer lige od Kristal Palasa (1:3), mučio se i na gostovanju Lutonu i mada rezultat pokazuje da je rutinski odradio posao na početku Liga kupa, čini se da su Crveni đavoli morali da se preznoje više nego što su planirali – 3:0.

Kombinovani sastav Olea Gunara Solskjera prošao je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u narednu fazu takmičenja, međutim, navijače nije oduševio. Ponovo je igrao sporo, bezidejno, samo što za razliku od subotnjeg duela nije dozvolio rivalu da isterčava kontre – ipak je Luton član Čempionšipa, pa to i nije bilo očekivano – i pre ili kasnije morao je da potvrdi status favorita.

Učinio je to tek pred kraj prvog poluvremena. U kaznenom prostoru domaćina srušen je levi bek Brendon Vilijams, a Huan Mata u 44. minutu realizovao čak 23. penal sviran u korist velikana sa Old Traforda od početka minule sezone. Zlobnici su već počeli da gunđaju kako sudije guraju Junajted, Španac se ne osvrće, pošto je na lep način obeleži jubilej (200. meč u ulozi startera za Mančester).

Gosti su u nastavku držali loptu, pretili na razne načine, ali su golove postigli tek u 88. i drugom minutu nadoknade vremena. Strelci su bili Markus Rašford na dodavanje Mejsona Grinvuda i mladi napadač posle dodavanja Bruna Fernandeša. Sva trojica ušla su na teren u završnih 15-ak minuta, što pokazuje koliko je situacija bila ozbiljna kad je Solskljer morao na taj način da reaguje.

Meč sa Lutonom posebno će pamtiti Din Henderson. Mladi čuvar mreže konačno je dočekao debi za prvi tim, posle 141 susreta na pozajmicama (Stokoport, Grimzbi, Šruzberi, Šefild junajted) i nagovestio da će biti ozbiljna konkurencija Davidu de Hei. Nemanja Matić je igrao ceo meč na poziciji zadnjeg veznog.