Novi šamar Ten Hagu, Bornmut nokautirao Junajted! VIDEO

Izvor: B92, 09.Dec.2023, 19:00

Fudbaleri Mančester junajteda još jednom su doživeli težak poraz kod kuće.

Samo što su pobedili Čelsi sa 2:1, ponovo su pokisli - i bukvalno i metaforično, Bornmut je odigrao kišni ples na Old Trafordu i deklasirao "crvene đavole", 3:0 (1:0).

Bila je to prva pobeda "trešnjica" nad Junajtedom na Old Trafordu.

Nestvarno zvuči, ali Junajted ove sezone u svim takmičenjima ima skor 11 pobeda i 11 poraza, bez remija!

Malo ko je očekivao tako >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bledo izdanje Junajteda posle dobre igre i pobede nad Čelsijem, ali Bornmut je od samog početka znao što želi i iskoristio je svoje šanse.

Neorganizovani Junajted je imao inicijativu, dolazio u završnu trećinu, ali je tu nedostajalo kreativnosti i otuda su pretrpeli sedmi ligaški poraz ove sezone.

Zvužduci su počeli da paraju nebo nad Teatrom snova već posle petog minuta kada je posle greške na sredini, Dominik Solanke sjajno reagovao posle prodora i asistencije Kuka sa desne strane za 0:1.

I umesto da u nastavku okrenu ploču, izabranici Erika ten Haga bili su još slabiji i dekoncentrisaniji.

U 69. minutu posle prodora sa leve strane, rezervista Filip Biling je savladao Onanu, da bi četiri minuta kasnije sve bilo rešeno.

Posle kornera najviši u skoku bio je Markos Senesi koji je poslao loptu u mrežu kraj leve stative.

Moglo je biti i gore da u drugom minutu nadoknade VAR nije poništio četvrti gol gostiju zbog igranja rukom.

Šefild junajted je došao do važne pobede, na Bramal Lejnu su slavili protiv Brentforda sa 1:0 (1:0).

Strelac tog jedinog gola bio je Džejms Mekati u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Brajton i Barnli su odigrali nerešeno, 1:1 (0:1).

Gosti su povedli pogotkom Vilsona Odobera u 45. minutu, da bi bod Brajtonu doneo Simon Adingra u 77. minutu.

Isti rezultat viđen je u duelu Vulvsa i Notingem Foresta, Hari Tofolo je u 14. minutu doneo prednost Notingemu, da bi u 32. izjednačio Mateus Kunja.