Mančester Junajted nadigrao Totenhem

Izvor: Vesti-online.com, 04.Mar.2012, 20:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U derbiju 27. kola engleske Premijer lige fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Totenhem na "Vajt Hart Lejnu" rezultatom 3:1.

Izabranici Aleksa Fergusona uspeli su da pobede Totenhem sa 1:3 u veoma važnoj utakmici, čime su se ponovo primakli na dva boda zaostatka za gradskim rivalom Mančester Sitijem, koji je u subotu pobedio Bolton 2:0.

Vejn Runi je posle nekoliko šansi domaćih, uspeo da posle kornera glavom pogodi mrežu domaćina, a prednost je duplirao >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Ešli Jang u 60. minutu. Isti igrač je nedugo zatim sjajnim šutem povećao prednost Junajteda na 3:0, a Džermejn Defo je uspeo samo da umiri publiku počasnim pogotkom u 87. minutu.

Fudbaleri Fulama pobedili su na "Krejven Kotidžu" ekipu Vulverhemptona sa 5:0.

Najzaslužniji za ubedljivu pobedu domaćina bio je Pavel Pogrebnjak koji se tri puta upisao u listu strelaca, dok je ubedljvom porazu "vukova" doprineo Amerikanac Klint Dempsi sa dva pogotka.

Njukasl i Sanderlend su podelile bodove u derbiju severa Engleske rezultatom 1:1. Gosti su poveli sa penala, ali su od 58. minuta ostali bez isključenog Sesenjona. Konačan rezultat postavio je Ameobi u zaustavnom vremenu.