Leteći Kavani! Junajted preokretom do pobede protiv Totenhema

Izvor: B92, 11.Apr.2021, 19:30

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su kao gosti Totenhem sa 3:1 (0:1) u meču 31. kola Premijer lige Engleske.

Tako su izabranici Olea Gunara Solskjera stigli do 18. pobede u sezoni koja im daje ogromne šanse da i naredne sezone igraju u Ligi šampiona.

Nije bilo lako za goste sa "Old Traforda", ponovo su morali da jure prednost, ali kao i mnogo puta do sada ove sezone, uspeli su da preokrenu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i stignu do bodova.

Tako su nastavili sjajan niz rezultata na gostovanjima u Premijer ligi, nisu poraženi na 23 utakmice uzastopno.

Prvo poluvreme bilo je po sadržaju znatno slabije, da bi sve bitnije bilo viđeno u poslednjih 15 minuta tog dela.

Prvo je Mančester junajted stigao do gola, Kavani je zatresao mrežu "pevaca", ali je VAR poništio gol jer je u začetku akcije Skot Mektomini udario rukom po licu Sona i sudija Kavanag je to video.

Nedugom posle toga posle odlične akcije domaćeg tima Son je zatresao mrežu i Totenhem je na odmor otišao sa prednošću od 1:0.

A onda, sasvim drugačije drugo poluvreme, posebno kada je reč o Junajtedu.

Zaigrali su ofanzivnije i u 57. minutu stigli do izjednačenja.

Brazilac Fred je sjajno pratio akciju, reagovao je na odbijenu loptu posle šuta Kavanija i zatresao mrežu, 1:1.

Junajted je još pojačao, ali je Hari Kejn u 73. minutu imao veliku šansu kada je Henderson sjajno odbranio.

I onda, šest minuta kasnije, posle sjajnog centaršuta Grinvuda sa desne strane, Kavani je zaplivao kroz vazduh i udarcem glavom zatresao mrežu domaćina za 1:2.

Duboko u nadoknadi, u šetom minutu, posle dodavanja Pogbe, Mejson Grinvud je bio precizan i tako je Junajted stigao do pobede od 3:1.