LŠ: Mogu li MU i Zenit do čuda?

Izvor: Prva.rs, 19.Mar.2014, 13:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LŠ: Mogu li MU i Zenit do čuda?

Milioneri" su uspeli da postignu četiri gola u Sankt Peterburburgu za 4:2 nad Zenitom, dok su "Đavoli" doživeli težak poraz od 2:0 u Pireju.
Plasman među najboljih osam već su obezbedili Barselona, Bajern iz Minhena, Pari Sen Žermen i Atletiko Madrid, te Real Madrid i Čelsi u utorak.
sreda, 20:45:
Mančester Junajted – Olimpijakos prvi meč 0:2
Borusija Dortmund – Zenit 4:2
 
 

U drugom duelu večeri, >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << Mančester Junajted će morati da juri prednost Olimpijakosa napravljenu na Karaiskakisu.

"Đavoli" su poslednji put nadoknadili zaostatak od dva gola u evropskim takmičenjima kada su izbacili Barselonu iz Kupa pobednika kupova 1984. godine. Menadžer Dejvid Mojs nada se da će navijači Junajteda doneti prevagu u predstojećem duelu:

"U svlačionici se priča o tome. Navijači su uz nas i kada gubimo i mi to jako poštujemo. Želimo da im vratimo za pordšku prolaskom u četvrtfinale."

Olimpijakos je u svojih prethodnih jedanaest utakmica u Engleskoj gubio, a do sada nikada nije imao priliku da učestvuje u osmini finala Lige šampiona. Nekadašnji veznjak Reala i Španije, a sada trener crveno-belih Mičel ne misli da će to smetati njegovom timu:

"Srcem smo se izborili za ovaj rezultat i verujem da ćemo imati snage da ga odbranimo. Strast sa kojom igramo ne može da se meri ni sa čim do sada, želimo da prođemo dalje."
 
Beta/AP Photo

Borusija Dortmund ima zavidnu prednost pred duel koji će u sredu odigrati sa Zenitom. Oni su u Sankt Peterburgu sjajnim napadačkim fudbalom i visokim presingom uspeli da komotno savladaju Ruse, a strelci su bili Mkitarijan, Rojs i Levandovski (dva puta).

Trener Jirgen Klop izjavio je da je revanš za njega kao drugo poluvreme bilo koje utakmice.

"Moramo da ostanemo fokusirani i odigramo normalan meč. Samo treba da se nadovežemo na ono što smo činili do sada."

Dortmund na prethodnih devet utakmica u Ligi šampiona ima osam pobeda, a u nadolazećem meču neće moći da računa na povređenog Rojsa, kao ni na Bendera.

Iako je Zenit zaposlio Andrea Vilasa-Boaša kao menadžera, ekipu će u sredu voditi pomoćnik Sergej Semak.

"Treba nam čudo. A čuda se, složićete se, ipak dešavaju ponekad. Nismo se predali", rekao je Semak.

Nastavak na Prva.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

LŠ: Zenit pobedio u Dortmundu, ali šta vredi, Borusija ide dalje (FOTO)

Izvor: Sportal.rs, 19.Mar.2014

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda obezbedili su plasman u četvrfinale Lige šampiona. Ekipa Jirgena Klopa je u revanšu osmine finala, na svom stadionu izgubila od Zenita iz Sankt Peterburga sa 2:1, ali je o putniku među osam najboljih ipak odlučio prvi meč.

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Prva.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Prva.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.