Kin: Runi, stani pred ogledalo

Izvor: Mondo, 26.Nov.2015, 17:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kin: Runi, stani pred ogledalo

Nekadašnji kapiten Mančester junajteda otvoreno je kritikovao naslednika, posle remija sa PSV Ajndhovenom.

Komentarišući utakmicu Lige šampiona između Mančester junajteda i PSV Ajndhovena (0:0), u kojoj su "crveni đavoli" propustili šansu da obezbede plasman među 16 najboljih, Roj Kin je bio naročito oštar prema Vejnu Runiju.

"Ne izgleda maksimalno koncentrisan, ni fizički spreman. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Trebalo bi da stane pred ogledalo i shvati da mora više da pruža", rekao je Kin na jednoj britanskoj TV stanici.

"Vejn je ostavio veliki trag u Mančester junajtedu, nadavao se golova i to je sjajno, ali sada je kapiten i to sa sobom nosi dodatnu odgovornost".

Tridesetogodišnji Runi je drugi strelac u istoriji kluba sa 237 pogodaka, ali je u Ligi šampiona 2015/16 bio strelac samo jednom na pet mečeva, a u Premijer ligi dva puta na 11 nastupa.

U septembru se upisao u listu strelaca posle 999 minuta "posta" na mečevima engleskog prvenstva.

Nekada uspešni kapiten i jedan od najbeskompromisnijih igrača svih vremena u crvenom dresu, osvrnuo se i na Runijevu nedavnu posetu rvačkom spektaklu, kada je teatralno ošamario zvezdu tog "sporta" Vejda Bareta.

"Video sam da je Vejn to uradio i odmah sam se zapitao 'Zašto se petlja u takve besmislice?' Nema nikakve koristi od toga, to mu ne pomaže da bude bolji fudbaler... On je taj koji u Junajtedu treba da bude primer ostalim igračima. Protiv PSV-a svakako to nije bio".

Mančester junajted će u poslednjem kolu Lige šampiona verovatno morati da pobedi Volfsburg u gostima, kako bi se plasirao u "nokaut" fazu.

Preciznije, neće smeti da ostvari lošiji rezultat nego PSV kod kuće protiv CSKA, pošto holandski tim na trećem mestu B grupe ima bod manje, ali bolji učinak u međusobnim utakmicama.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.