Katastrofalna greška De Hee i remi Junajteda, vukovi izgrizli Morinjove pevce

Izvor: RTS, 01.Mar.2020, 17:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Katastrofalna greška De Hee i remi Junajteda, "vukovi" izgrizli Morinjove "pevce"

Fudbaleri Evertona i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 1:1, dok je Vulverhempton pobedio na gostovanju kod Totenhema, u utakmicama 28. kola Premijer lige.
Junajted je uspeo da izvuče bod na "Gudison parku", uprkos činjenici da je gubio od trećeg minuta nakon katastrofalne greške golmana Davida de Hee.

Španski čuvar mreže oklevao je prilikom ispucavanja jedne lopte, Dominik Kalvert-Luin >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mu je pritrčao i izblokirao ga, a lopta završila u golu Junajteda.
Strelac gola za "karamele" u sledećem napadu propustio je da duplira prednost, dok je na drugoj strani Nemanja Matić imao jednu dobru šansu. Ipak, srpski vezista se iskupio u 31. minutu, kada je oduzeo loptu i asistirao Brunu Fernandešu.
Portugalski vezista je prihvatio dodavanje Matića i sa nekih 25 minuta uputio sjajan udarac u donji levi ugao.
Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi domaćin bio konkretniji u nastavku. Ipak, Kalvert-Luin, Rišarlison i Gilfi Sigurdson nisu bili dobri u završnici, pa je ostalo 1:1.
"Crveni đavoli su ostali na petom mestu sa 42 boda, dok je Everon na 11. poziciji sa 37 bodova.
Junajted sada ima isti broj bodova kao Vulverhempton, koji je u drugom susretu napravio preokret u Londonu i pobedio Totenhem, rezultatom 3:2.

Ekipa Žozea Morinja je vodila u dva navrata, ali je dozvolila rivalu da se vrati i zabeležila drugi uzastopni poraz.
Stiven Bergvajn je u 13. minutu doneo prednost "pevcima", izjednačio je Doerti, da bi u finišu tog dela igre Serž Orije pogodio za 2:1. Francuski bek je sjajno prihvatio loptu i, iskosa sa desne strane, udarcem levom nogom pogodio suprotni ugao.
Međutim, "vukovi" se nisu predavali i u drugom delu igre su postigli dva gola - Diogo Žota je izjednačio u 57. minutu, da bi petnaestak minuta kasnije Raul Himenes postavio konačan rezultat.
Izabranici Nuna Espirita Santa su šesti, a Totenhem mesto ispod sa dva boda manje (40).