Hojlund ispisao istoriju PL i u sedam minuta završio posao VIDEO

Izvor: B92, 18.Feb.2024, 20:31

Fudbaleri Mančester junajteda upisali su i četvrtu pobedu u nizu u Premijer ligi.

"Crveni đavoli" su slavili na gostovanju Lutonu rezultatom 2:1 u meču 25. kola Premijer lige.

Heroj tima Erika Ten Haga je bio mladi danski napadač Rasmus Hojlund, koji je postigao oba pogotka Junajteda na ovom meču.

Prvi posle samo 37 sekundi, tako oborivši rekord za najbrži gol na gostovanjima kluba iz Mančestera.

Hojlund je iskoristio grešku Amarija Bela, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << čiju je očajnu povratnu loptu presekao, potom zaobišao golmana Tomasa Kaminskog i smestio loptu u nebranjenu mrežu.

Sa tim golom je postao najmlađi fudbaler u istoriji Premijer lige koji je postizao gol na šest uzastopnih mečeva (21 godina, 14 dana), time prestigavši Džoa Viloka koji ga je do tada držao.

Samo šest minuta kasnije Hojlund je postigao još jedan gol i tako im doneo najbržu prednost od dva gola na gostovanjima u istoriji njihovih gostovanja ne mečevima engleskog šampionata.

Hojlund je grudima preusmerio pokušaj Aleksandra Garnača i tako stigao do svog sedmog pogotka u sezoni.

Luton je uspeo da smanji zaostatak preko Karltona Morisa u 14. minutu, ali više od toga nisu mogli.

Junajted je do kraja mogao do još dva gola. Prvo je Bruno Fernandeš u 60. minutu predriblao Kaminskog, ali je Sambi Lokonga zaustavio njegov udarac, a belgijski čuvar mreže je uspeo da dobije jedn takav duel šest minuta kasnije kada je Garnači pokušao da ga zaobiše, a Kaminski tek toliko dokačio loptu da poremeti Argentinca.