Izvor: B92, 04.Maj.2014, 19:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gigs: Možda ću morati da odem
Privremeni menadžer Mančester Junajteda Rajan Gigs nagovestio je da će morati da napusti crvene đavole' da bi napredovao u karijeri.
40-godišnji Velšanin je dobio priliku da vodi klub sa "Old Traforda" posle otkaza Dejvidu Mojsu prošlog meseca. Na njegovom debiju Junajted je slavio sa 4:0 protiv Noriča, ali je u subotu izgubio od Sanderlenda na svom terenu.
Engleski mediji već uveliko pišu da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Luj van Gal pristao da preuzme ‘crvene đavole’ od naredne sezone, ali da je neizvesno da li će Gigs ostati u klubu ili kao igrač ili kao trener. Sam Gigs je istakao da će za njega verovatno najbolja opcija biti da napusti klub da bi se pripremio za veći izazov u menadžerskoj karijeri.
“Mogu samo da igram za Junajted. Situacija je crno-bela, a novac nema nikakve veze. Imao sam tu sreću da sam samo igrao i radio u Junajtedu, ali sam još mlad u pogledu menadžerskog posla. Mogao bih da provedem još 20-25 godina u fudbalu, a može da se desi da neću sve provesti u Junajtedu. Da odem negde drugde, bilo bi čudno, ali vidim sebe na nekom drugom mestu. Povezanost koju imam sa Junajtedom će uvek biti posebna, ako budem morao, to ću i učiniti, ali kako ću se osećati tada, ne znam”, istakao je Gigs.
Gigs je tokom igračke karijere osvojio 13 titula u Premijer ligi sa Junajtedom, četiri FA kupa i dva trofeja u Ligi šampiona, a vrlo lako može da se desi da u utorak na meču sa Halom odigra poslednji meč na “Old Trafordu”.
“Možda ću tako odlučiti u ponedeljak ili utorak. Onda bih mogao da stavim sebe na klupu. Savršen scenario bi bio da uđem u igru sa klupe i postignem gol, ali u fudbalu ne funkcionišu stvari tako”, naglasio je Gigs.











