Fulam i Lukić šokirali Junajted na Teatru snova, Aston Vila sve bliža Ligi šampiona VIDEO

Izvor: B92, 24.Feb.2024, 19:06

Fudbaleri Mančester junajteda napravili su veliki korak unazad u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Posle niza od četiri uzastopne pobede izabranici Erika ten Haga su pred svojim navijačima izgubili od Fulama, 1:2 (0:0).

U timu Fulama igrao je reprezentativac Srbije Saša Lukić i može se reći da je odlilno odradio posao.

Gosti nisu došli da se brane, naprotiv, bili su veoma opasni, stvarali prilike i na kraju iskoristili dve za tek drugu pobedu na strani >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ove sezone.

S druge strane, Mančester junajted, koji je igrao bez najboljeg strelca ove sezone Rasmusa Hojlunda, delovao je nekako dekoncentrisano i nervozno u napadu, a poslednja prepreka bio je na golu Fulama odlični Bernd Leno.

Hari Megvajer je u 36. minutu morao da zasluži isključenje kada je nagazio Sašu Lukića, ali je nekim čudom ostao na terenu i to se na kraju ispostavilo kao veoma bitan momenat, jer je iskusni štoper postigao izjednačujući gol u 89. minutu.

Iako je bilo prilika na obe strane, na poluvreme se otišlo bez golova.

A onda je u 65. minutu, posle kornera koji je sa desne strane izveo Andreas Pereira, utrčao Kalvin Bejzi i posle odbitka prosto zakucao loptu pod prečku gola Junajteda, 0:1.

U samom finišu, u 89. minutu posle ubacivanja Fernandeša, Megvajer se najbolje snašao pred golom i pogodio za 1:1.

To nije bio kraj jer je u nadoknadi od devet minuta Junajted jurnuo ka golu gostiju u pokušaju da preokrene, ali to je bila velika greška.

Posle kontre u sedmom minutu nadoknade Aleks Ivobi je pogodio za konačnih 1:2.

Porazu Junajteda najviše su se obradovali navijači Aston Vile.

Klub iz Birmingema je na Vila parku dočekao Notingem Forest i slavio sa 4:2 (3:1).

Tako su izabranici Unaja Emerija odmakli Junajtedu za osam bodova na 12 kola pre kraja.

Veliki deo posla Aston Vila je završila u prvom poluvremenu, kada je stekla tri gola prednosti.

Oli Votkins u četvrtom, te Daglas Luis sa dva gola, u 29. i 39. minutu, osigurali su prednost koju je u petom minutu nadoknade prvog dela umanjio Nijakite.

Gosti su meč učinili uzbudljivijim u 48. minutu kada je posle sjajnog dodavanja Divoka Origija, Gibs-Vajt smanjio na 3:2.

Ipak, sve dileme oko toga ko će osvojiti bodove odagnao je Leon Bejli u 61. minutu.

Kristal Palas je na Selhurst parku slomio otpor Barnlija (3:0), koji je zbog isključenja Džoša Braunhila igrao sa desetoricom od 35. minuta.

Sa tri gola u drugom delu, preko Ričardsa u 68, Džordana Ajua u 72. i Matete iz penala u 77. minutu, Kristal Palas je stigao do bodova.

Brajton i Everton su podelili plen, Brajtvajt je u 74. postigao gol za "karamele", dok je na 1:1 izjednačio Luis Dank u petom minutu nadoknade.