Ferguson: Runi je tražio da ode

Izvor: B92, 13.Maj.2013, 11:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ferguson: Runi je tražio da ode

Odlazeći menadžer Mančester Junajteda ser Aleks Ferguson potvrdio je da je Vejn Runi po drugi put zatražio da ode iz 'crvenih đavola'.

Ferguson se u nedelju oprostio od "Old Traforda" posle pobede nad Svonsijem sa 2:1 u pretposlednjem kolu Premijer lige, kada je Junajtedu uručen šampionski pehar.

Tom prilikom Runi je ispraćen zvižducima jednog dela navijača, zbog čega Ferguson nije mogao da izbegne pitanja o njegovom mogućem transferu. Škot je, ipak, istakao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je Runijev zahtev odbijen.

Mislim da Vejn Runi nije želeo da igra protiv Svonsija, jednostavno jer je zatražio tranfer“, rekao je Ferguson, „Ali, nećemo ga prodati“.

Upitan da li će Runi ostati u klubu i sledeće sezone, kada će Fergusona na klupi ’crvenih đavola’ zameniti Dejvid Mojs, legendarni menadžer je odgovorio:

To u ovom trenutku nije moja odluka“.

Runija, koji je došao u redove Junajteda iz Evertona 2004. godine, poslednjih meseci su mediji povezivali sa Pari Sen Žermenom, Mančester Sitijem i Bajernom.

27-godišnji engleski fudbaler je prethodno tražio da napusti klub pre nego što je potpisao petogodišnji ugovor 2010. godine.

Runi je ove sezone bio potpuno u senci Robina van Persija, a u strelce se nije upisao od polovine marta. Na meču sa Svonsijem nije bio ni među zamenama.
Pogledaj vesti o: Manchester United

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Fergijev put

Izvor: Danas, 13.Maj.2013

Kakva medijska senzacija:Aleks Ferguson (72), legendarni Fergi, menadžer Mančester Junajteda, po mnogima najslavnijeg i najpopularnijeg fudbalskog kolektiva na Kugli, objavio je minule srede odlazak sa klupe „crvenih đavola’’, i povlačenje na neuporedivo mirniju i manje odgovornu poziciju direktora...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.