Izvor: B92, 25.Sep.2011, 15:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ferguson: "Kapelo, zovi Ovena"
Menadžer Mančester Junajteda Aleks Ferguson izjavio je da bi selektor Engleske Fabio Kapelo trebalo da vrati u reprezentaciju Majkla Ovena.
Iako je Ovenova minutaža u Junajtedu prilično skromna, prvenstveno zbog jake konkurencije Vejna Runija, Havijera Čičarita Ernandesa i Dimitrija Berbatova, Ferguson ne štedi komplimente na račun nekadašnjeg reprezentativca.
"Ako vam je potreban gol kada ekipa ne igra dobro onda je Oven idealan napadač. On imam sjajan ocećaj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i budimo iskreni, Engleska nema boljeg”, izjavio je Ferguson, "Možda zbog godina nema više onu brzinu na terenu, ali on uvek zna da sačeka pravu poziciju. Osim toga njegovo ponašanje je besprekorno, u svlacionici i na terenu on je pravi uzor za mlađe igrače”.
Oven je prošle nedelje postigao dva gola u pobedi Junajteda u Liga kupu protiv Lidsa, a u subotu već u 11. minutu meča sa Stoukom zamenio povređenog Čičarita.
Imajući u vidu da je i Runi povređen, Oven bi trebalo da predvodi napad Junajteda u meču Lige šampiona protiv Bazela.
Oven je za reprezentaciju Engleske odigrao 89 utakmica i postigao 40 golova. Poslednji put dres nacionalnog tima nosio je u novembru 2008. godine na prijateljskom meču sa Nemačkom.










