Ferguson: Gvardioli neće biti lako u Sitiju

Izvor: B92, 31.Mar.2016, 16:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ferguson: Gvardioli neće biti lako u Sitiju

Bivši menadžer Mančester junajteda Aleks Ferguson smatra da Pepu Gvardioli neće biti lako u Mančester sitiju, ali veruje da će imati uspeha u Premijer ligi.

Gvardioli na kraju sezone ističe ugovor sa Bajernom iz Minhena i od leta će preuzeti Mančester siti.

"Mančester siti je napravio dobar posao angažovanjem Pepa, ali Špancu neće biti lako. Engleski fudbal nije lak i to će vam reći svaki strani trener koji dođe u Englesku. Arsen Venger je to >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao nekoliko meseci pošto je preuzeo Arsenal, a isto je pričao i Žoze Murinjo", rekao je Ferguson za Skaj Sports.

Legendarni trener Junajteda ipak misli da će Gvardiola imati uspeha u Sitiju, ali ne kao u Barseloni sa kojom je osvojio sve trofeje.

"Pep će biti uspešan, ali mislim da neće moći da ponovi uspeh koji je ostvario u Barseloni, pošto je to bio veoma visok standard, oni su bili najbolji. Bez sumnje Pep ima fantastičnu radnu etiku i trenerske sposobnosti i mnogo zahteva na svim treninzima. Svako ko misli da neće naporno raditi u Sitiju, neće se dugo zadržati u tom klubu", rekao je Ferguson.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.