Ferguson: Bravo za Luja van Gala

Izvor: Vesti-online.com, 09.Okt.2014, 11:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ferguson: Bravo za Luja van Gala

Nekadašnji menadžer Mančester junajteda Aleks Ferguson pohvalio je svog naslednika na klupi "đavola" Luja Van Gala.

Sada samo posmtrač dešavasnja na "Old Trafordu": Ser Aleks Ferguson

 

"Van Gal je napravio nekoliko promena u ekipi i ima pravo. Treba očistiti sastav i složiti sopstvenu ekipu. Ima iskustvo za velike rezove, dosad je povukao sve odlične poteze", rekao je Ferguson, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << a prenose britanski mediji.

 

Van Gal je u letošnjem prelaznom roku potrošio 180 miliona evra i doveo šestoricu igrača, a prodao čak 14 iz prošle sezone. Ferguson je, između ostalog, rekao i da ne žali što je otišao u penziju.

 

"Ne žalim što sam u penziji, ali moram da priznam da mi je malo čudno bez svakodnevnog trenerskog stresa. Prošle godine sam prvi put bio na odmoru u decembru i dok sam bio sa suprugom u Abu Dabiju, odmarajući kraj bazena sam joj rekao da bi trebalo da budem u trening centru Mančester junajteda", kazao je Ferguson.

 

Ferguson je na leto 2013. godine napustio trenersko mesto Mančester juanjteda posle skoro 27 godina na toj funkciji. On je sa klubom osvoji 39 trofeja.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.