Izvor: Blic, 29.Nov.2010, 11:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Derbi Mančester junajteda i Liverpula u trećem kolu FA kupa
Mančester junajted i Liverpul sastaće se u trećem kolu FA kupa u jedinom duelu Premijerligaša u toj rundi.
Stari rivali su se poslednji put u najmasovnijem engleskom takmičenju sreli 2006. godine, a trener Liverpula Roj Hodžson razočaran je što će do velikog derbija doći u ovako ranoj fazi.
"Biće to praznik fudbala, ali nesreća je da se dva tima ovakvog kvaliteta sastanu već u trećoj rundi. Mislim da je to tužno. Opet će se naš meč prenositi na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << televiziji, skoro svake nedelje je tako, već sam spremio šminku", našalio se Hodžson.
Branilac trofeja Čelsi ugostiće Roja Kina i njegov Ipsvič, dok će Arsenal u jednom od bivših derbija Premijer lige dočekati Lids.
Ukoliko nižerazredni Junajted of Mančester dođe do treće runde nakon ponovnog duela sa Brajtonom, na njihovo igralište će doći prošlosezonski finalista Portsmut.







