Izvor: MozzartSport.com, 22.Sep.2021, 23:22

Debakl Galatasaraja, nekadašanji napadač Mančester Junajteda vodi hit sezone u Turskoj (VIDEO)

Kajzeri pregazio velikana iz Istanbula

Deset izgubljenih bodova u poslednje četiri utakmice i tek 11. mesto sa šest bodova manje od prvoplasiranog Bešiktaša. Alarmi u Gačtasaraju grme posle večerašnjeg debakla u Anadoliji. Skromni Kajzeri je sa 3:0 do nogu potukao velikana turskog fudbala.

Fatih Terim očigledno ne može da pronađe recept za izlazak iz krize. Posle šokantnog poraza od Alanje na svom terenu, večeras je promešao karte na gostovanju >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Kajzeriju ali je ispalo još gore. Senegalski napadač Mame Tijam je 39. minutu lepo reagovao posle prekida i poslao neodbranjiv hitac u mrežu Galate za vođstvo.

Gosti se još nisu oporavili od šoka, a usledio je novi. Iskusni vezista Bašan je na isteku poluvremena prelepim udarcem sa 20 metara matirao Musleru i doneo ogromnu prednost svom timu.

Terim je napravio čak tri izmene na poluvremenu ali je ubrzo primio još jedan gol. Jedlin je skrivio penal koji je Tijam pretvorio u 3:0 i sve je bilo gotovo...

Još jedan senegalski napadač je večeras zablistao u Turskoj. Mame Biram Dijuf je postigao oba gola za Hataj u trijumfu nad Goztepeom u gostima (2:0) i lansirao svoj tim na iznenađujuće drugo mesto na tabeli. Nekadašnje čudo oid deteta za kojeg su se otimali Mančester Junajted i Čelsi, a na kraju ga uzeli Crveni đavoli, blista u dresu Hataja. Prošle sezone je dao čak 19 golova, a odlično je krenuo i ove. Na šest utakmica – četiri komada.

TURSKA 1 - 6. KOLO