Dalo lepoticom izvukao Junajted u gostima kod fenjeraša VIDEO

Izvor: B92, 21.Okt.2023, 23:01

Dalo "lepoticom" izvukao Junajted u gostima kod fenjeraša VIDEO

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su kao gosti protiv Šefild junajteda (2:1), u utakmici devetog kola Premijer lige.

Ekipi Erika ten Haga nije bilo lako na "Bramal Lejnu", a junak je bio Portugalac Diogo Dalo, koji je postigao prelep gol u 77. minutu.

"Crveni đavoli" su relativno rano poveli, preko Skota Mektominija u 28, da bi domaći preko Olivera Mekburnija izjednačili u 34. minutu iz penala.

Pokušavali su gosti u nastavku preko Rašforda, Fernandeša >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Amrabata, koji je bio i nabliži kada je pogodio prečku, ali je Šefild odolevao.

Sve do 77. minuta, kada je Dalo sa distance, uz pomoć stative, savladao Foferingema.

Junajted je stigao do trijumfa i trenutno je osmi sa 15 bodova, dok je Šefild ostao zakucan za dno sa jednim bodom.

Šefildu sledi gostovanje Arsenalu, dok Junajtedu predstoji gradski derbi sa Sitijem.