Izvor: RTS, 28.Mar.2012, 20:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Da li Junajtedu pomažu sudije?
Ukoliko pitanje postavite Patriku Vijeri, odgovor je pozitivan u svakom slučaju. Francuski internacionalac izjavio je kako Mančester junajted ima prednost u finišu trke za titulu u Premijer ligi, ali ne zbog boljeg igračkog ili stručnog kadra, već isključivo zbog pomoći koju dobijaju od strane sudija, u najmanju ruku na mečevima koje igraju na svom Old trafordu.
Borba za titulu u Premijer ligi se zahuktava, i pravo je vreme da se počne i sa „vanfudbalskim" metodama >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << borbe. Govorimo o uvek prisutnom, ali u ovakvim situacijama posebno naglašenim, pritiskom na sudije, javnost i same konkurente.
Patrik Vijera, po drugi put, eksplicitno je optužio Mančester junajted da imaju povlašćen tretman kod sudija.
Prošle nedelje, francuski veteran je izjavio da odluka Junajteda da Skolsa vrati iz penzije „odiše očajanjem".
Ubrzo je usledila replika Aleksa Fergusona, koji je odluku Roberta Mančinija da u takmičarski pogon vrati Karlosa Teveza, igrača koga se prethodno javno odrekao, okarakterisao kao „uistinu očajnom".
Škotski stručnjak je takođe rekao da on ima „i više nego dovoljno municije" ukoliko Siti želi da se upusti u ovakvu vrstu razmene saopštenja.
Čini se, nakon svega, da psihološki rat dva kluba ne može biti izbegnut.
Povod za izjavu Patrika Vijere, čiji animozitet prema Junajtedu seže sve do dana kada je bio kapiten čuvene generacije „nepobedivih"Arsenala, jeste navodni nedosuđeni jedanaesterac za Fulam u poslednjem minutu susreta. Nesuđeni penal je mogao da košta „crvene đavole" dva, izuzetno bitna boda.
„Kada Junajted igra kod kuće, po pravilu imaju predsnot koju druge ekipe nemaju", izjavio je Vijera za BBC Sport.
Francuz se, međutim, nije zaustavio samo na ekipi gradskog rivala.
„Kada igrate u gostima sa Mančester junajtedom, Realom, Barselonom ili Milanom, sudije jako teško dosuđuju protiv tih ekipa. To je jednostavno tako. To je nešto što timovi koji su navikli da pobeđuju dobijaju iz utakmice u utakmicu".
Rio Ferdinand odgovorio je na sebi svojstven način, preko Tvitera.
„Zašto je Vijera toliko opsednut Junajtedom. Dva komentara u samo dve nedelje... Čoveče, ostavi nas na miru!", nije previše okolišao Ferdinand.

















