Čelsi ponavlja, preokret Junajteda

Izvor: B92, 29.Jan.2011, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester junajted, Aston Vila, Birmingem, Lejton Orijent, Barnli, Šefild Vednzdej, Reding, Brajton i Kroli plasirali su se u osminu finala engleskog FA kupa.

Šampion Engleske Čelsi moraće da odigra novi meč sa Evertonom jer je remizirao na "Gudisonu" 1:1, a reprizu će imati i duel Botlona i Vigana.

Aston Vila je sa 3:1 bila sigurna protiv Blekburna, dok je Birmingem napravio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << veliki preokret protiv Koventrija sa 0:2 na 3:2. Preokret je napravio i Mančester junajted koji je sa 2:1 eliminisao Sautempton.

Najubedljiviji je bio Šefild Vednzdej koji je sa 4:1 eliminisao Hefeford 4:1, dok je veliko iznenađenje pobeda i plasman petoligaša Krejvli Taun nad Torkijem sa 1:0.

Čelsi je sa najjačim timom gostovao Evertonu ali nije uspeo da iz prvog pokušaja izbori osminu finala. U interesantnom i otvorenom meču oba tima su imala nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, a najbolje su propustili Džek Rodvel za domaći tim i Nikolas Anelka za goste. Ipak, u nastavku su proradili i napadači, a prvi je do gola stigao Everton preko Luja Sahe u 62. minutu. Čelsi je uspeo da izbegne poraz i eliminaciju pogotkom Salomona Kalua 15 minuta kasnije.

Koventri je u 26. minutu imao 2:0 u Birmingemu protiv istoimenog kluba golovima Kinga i Vuda. Međutim, u 36. je izjednačio Dejvid Bentli, a u drugom poluvremenu usledio je veliki preokret domaćih. Parnabi je u 67. minutu izjednačio, a samo šest minuta kasnije iskusni napadač Kevin Filips doneo je trijumf Birmingemu. U gol akciji povredio se Nikola Žigić koji je ubrzo napustio teren.

Jedan od premijerligaških duela takođe je odigran u Birmingemu, Aston Vila je na "Vila parku" dočekala Blekburn i ostvarila sigurnu pobedu. Već u 11. minutu Klark je doneo prednost domaćima, ali je sedam minuta kasnije izjednačio Nikola Kalinić. Ipak, do kraja poluvremena Pires i Delfuenso postižu golove za Vilu i rešavaju meč.

Sautempton je napravio mnogo problema Mančester junajtedu na "Sent Meriju". "Sveci" su poveli u finišu prvog poluvremena sjajnim golom Čeploua, ali nisu uspeli da izdrže do kraja protiv lidera Premijer lige. Polovinom drugog dela igre Aleks Fergoson je u igru uveo Nanija i Rajana Gigsa koji su konačno doneli rezultat u napadu. Posle nekoliko prodora Nanija, odbrana domaćih je konačno pala u 65. minutu kada je Majkl Oven loptu ubacio u mrežu. Samo 11 minuta kasnije Gigs je proigrao Meksikanca Havijera "Čičarita" Ernandesa za potpuni preokret i pobedu "crvenih đavola".