Čekićari tukli Lpul, remi Sitija

Izvor: B92, 27.Feb.2011, 17:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čekićari tukli L'pul, remi Sitija

Fudbaleri Liverpula poraženi su posle šest mečeva nepobedivosti od Vest Hema na "Apton parku" sa 3:1 (2:0).

Pod pritiskom poslednje pozicije na tabeli "čekićari" su odlično odigrali i stekli dva gola prednosti u prvom poluvremenu golovima Skota Parkera i Demba Be.

Liverpulu je nadu vration Glen Džonson pogotkom u 84. minutu, ali je sve nedoumice otklonio Karlton Kol sjajnim golom u sudijskoj nadoknadi. U drugom meču dana Mančester siti nije uspeo da savlada Fulam (1:1), >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i nastavi trku sa Junajtedom i Arsenalom.

Ovom pobedom Vest Hem se izjednačio sa Vest Bromvičem koji uz meča manje takođe ima 28 bodova, pa je mesto "fenjeraša" preuzeo Vigan koji je u subotu deklasiran od Mančester junajteda 4:0. "Crveni" su 11. put poraženi u sezoni pa su ostali na 39 bodova, šest manje od Čelsija koji na petom mestu ima dva meča manje.

Siti nije briljirao protiv Fulama, ali je posle 25 minuta bez stvorene šanse ipak poveo lepim golom Marija Balotelija sa oko 20 metara. Međutim, gosti iz Londona se nisu predali domaćinu pa je u trećem minutu nastavka Demijen Daf izjedančio. U nastavku su oba tima imala nekoliko solidnih prilika, a najbolju je propustio Karlos Tevez kada je njegov udarac zaustavio Mark Švarcer. Fulam je i 14. meč završio remijem, dok Siti za Junajtedom zaostaje čak 10 bodova.

Zbog finala Liga kupa u kojem se u nedelju od 17 časova sastaju Arsenal i Birmingem, dve utakmice igrati tek 20. aprila. Tada će se odigrati veliki londonski derbi između Totenhema i Arsenala na "Vajt Hart Lejnu", dok će treći tim iz prestonice Ujedinjenog kraljevstva Čelsi ugostiti Birmingem.