Boksing dej: Lingard sačuvao tradiciju!

Izvor: Mondo, 26.Dec.2017, 19:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Boksing dej": Lingard sačuvao tradiciju!

Mančester junajted nije izgubio utakmicu na čuveni dan od 1978. godine. Tada je bio bolji Liverpul, a danas je bio na pragu poraza od Barnlija, ali je Lingard u sudijskoj nadoknadi doneo bod.

Tradicija "Boksing deja" duga je 57 godina. Mančester junajteda na čuveni dan nije izgubio 39 godina...

Pre nešto manje od četiri decenije Mančester junajted je poražen na Old Trafordu, a sada >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je opet u svom domu bio suočen sa porazom, ali je Džesi Lingard izrastao u junaka i "đavolima" doneo bod u sudijskoj nadoknadi.

Junajted je 26. decembra 1978. godine poslednji put izgubio utakmicu na "Boksing dej". Liverpul je držao leciju "crvenim đavolima" pred 55.000 gledalaca na Old Trafordu.

Godine 2017. Žoze Murinjo i društvo imali su čas od Barnlija, međutim pre nego što je sudija označio kraj meča uspeli su da stignu do remija - 2:2 (2:0)!

Odličan meč obeležila su dva sjajna gola. Pošto je Ešli Barns iskoristio veliku gužvu ispred Davida de Hee i zatresao mrežu već u trećem minutu, domaće navijače da mu aplaudiraju naterao je Stiven Defur. Belgijanac je maestralno izveo "slobodnjak" u 36. minutu i postigao svoj prvi gol u sezoni. De Hea se ispružio, ali nije imao šanse protiv lopte koja je išla u rašlje.

Siloviti su bili napadi Mančester junajteda, ipak brojne prilike napadači najtrofejnijeg kluba Engleske nisu uspeli da iskoriste. Jesu jednu, koja i nije bila najpovoljnija, međutim Džesi Lingard je pretvorio fudbal u umetnost.

Dobru pas po zemlji Ešlija Janga, vezni igrač Junajteda je petom pored svog čuvara prosledio u mrežu i u 53. minutu i vratio Junajted u život.

Mančester junajted je u 20. kolu Prmijer lige stigao do boda u nadokandi vremena. Najbolje se u još jednoj gužvi snašao Lingard, pronašao je rupu u odbrani Barnlija i tačno tim putem uputio loptu u gol gostiju.

Čelsi je golovima Morate i Alonsa slomio otpor u drugom poluvremenu upornog Brajtona - 2:0. Dok su neverovatno uzbudljivu predstavu režirali Bornmut i  Vest Hem - 3:3. U poslednjih desetak minuta viđena su čak tri gola. Bornmut je ispustio vođstvo pošto je prethodno preokrenuo rezultat, ali golovim Marka Arnautovića nisu bili dovoljni "čekićarima" za trijumf.

Kalum Vilson je u sudijskoj nadokando postavio konačnih 3:3.