Izvor: B92, 16.Jul.2013, 12:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Azar: Runi idealan za Čelsi
Fudbaler Čelsija Eden Azar rekao je da bi igrač Mančester Junajteda Vejn Runi bio idealno pojačanje za klub sa Stamford Bridža.
"Runi, Šabi Alonso, Danijele de Rosi. Čuli smo špekulacije za svakog od njih. Naravno, nije na nama igračima da odlučujemo ko će da dodje, ali sve te priče su zaista zanimljive. Runi bi bio sjajno pojačanje. On je sjajan fudbaler, velikog iskustva, a tek mu je 27 godina. Pred >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << njim je još nekoliko odličnih sezona", kazao je Azar.
Iako je Runi prošlog meseca izrazio želju da ode sa Old Traforda, novi menadžer Junajteda Dejvid Mojes kazao je da ovaj napadač nije na prodaju.
Vezista Čelsija Azar dodao je i da je zadovoljan dosadašnjom saradnjom sa povratnikom na klupu "plavaca" Žozeom Murinjom.
"Rekao mi je da moram da budem još ambiciozniji i da ću ove sezone napraviti velike stvari. Znamo šta je i ko je Murinjo. On svakoj ekipi donosi trofeje. Njegov dolazak je veoma važan za Čelsi. Znamo da će uraditi sve da nam stvori sjajne uslove, a na nama, igračima je da se izborimo za trofeje", poručio je Azar.
On je prošle sezone sa Čelsijem osvojio Ligu Evrope, a za "plavce" je odigrao 62 utakmice i postigao 13 golova.




















