Arsenal nije šampionska ekipa, a Brajton je pokazao zašto

Izvor: B92, 14.Maj.2023, 19:32

Fudbaleri Brajtona savladali su na gostovanju Arsenal rezultatom 3:0 u meču 36. kola Premijer lige.

Time su "galebovi" na tri kola pre kraja praktično okončali šampionske ambicije ekipe Mikela Artete.

"Tobdžije" sada zaostaju četiri boda za liderom Sitijem koji ima i meč manje, a uz to su i u seriji od 11 uzastopnih pobeda u engleskom šampionatu.

Sa ova tri primljena gola su na ukupno 25 koje su gosti postizali na "Emirejtsu", što je najviše od kako >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se londonska ekipa preselila na taj stadion.

Brajton je bio daleko bolji protivnik, imao loptu u svojim nogama i kreirao šanse koje su počeli da koriste u drugom poluvremenu nakon što je prvo okončano bez golova.

Sve je započeo Hulio Ensiso u 51. minutu, ali sve do pred kraj to je bio jedini gol na meču. Potom se u 86. minutu upisao Deniz Undav, a tačku na meč u šestom minutu nadoknade stavio Pervis Estupinjan.

Brajtonu su ova tri boda velika u nastavku borbe za Evropu naredne sezone. Trenutno su na šestom mestu i 58 bodova, četiri manje od Liverpula koji ima i utakmicu koju tek treba da odigra.

U narednom kolu Arsenal gostuje Notingemu, dok će Brajton kod Njukasla.

Premijer liga, 36: kolo:

Brentford – Vest Hem 2:0 (2:0)