Vlahović debitovao golom u remiju Juventusa i Viljareala, Čelsi siguran protiv Lila

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Feb.2022, 10:43

Sjajan debi u elitnom takmičenju imao je Dušan Vlahović, koji je postigao gol u 32. sekundu meča, što je rekord u istoriji Juventusa, da bi izjednačio Dani Pareho u 66. minutu.

Utakmica nije mogla bolje da počne po Juventus - poveli su gosti posle 33 sekunde igre. Danilo je poslao dugu loptu ka Vlahoviću, srpski reprezentativac >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sjajno primirio grudima, a onda preciznim udarcem doneo prednost "staroj dami".

Domaćin se, posle uvodnog šoka, stabilizovao i zaigrao bolje i odlučnije.

Do izjednačenja je Viljareal došao u 66. minutu igre, kada je Dani Pareho sjajno reagovao i zatresao mrežu.

U samoj završnici meča je Vlahović imao dobru priliku da obezbedi pobedu Juventusu, ali je njegov dobar udarac zaustavio Rulji.

Juventus ima povoljan rezultat na gostovanju, ali daleko od toga da je blizu prolaska u narednu rundu, pošto je Viljareak još jednom dokazao da nije za potcenjivanje.

Šampion Evrope bez muke sa Lilom, Haverc i Pulišić doneli Čelsiju pobedu

Čelsi je opravdao ulogu favorita u prvom meču osmine finala Lige šampiona, pošto je na svom terenu savladao Lil sa 2:0.

Šampion Evrope je maksimalno ozbiljno ušao u nokaut fazu takmičenja, pa je od prvog minuta utakmice sa Lilom krenuo ka golu protivnika.

Napravili su nekoliko prilika "plavci" na samom startu, pre nego što su došli do prednosti u osmom minutu.

Kai Haverc se najbolje snašao u kaznenom prostoru nakon prekida i smestio loptu u mrežu.

Čelsi je uvećao prednost u 63. minutu posle sjajnog kontranapada.

Kante je povukao loptu, proigrao Pulišića, a Amerikanac je povisio na 2:0.

Londonski klub je napravio veliki korak ka četvrtfinalu, ali će šampion francuske sigurno pružiti maksimum u revanšu i pokušati da nadoknadi minus iz Londona.