Važna trojka Bajerna i remi po meri Ajntrahta

Izvor: Mondo, 04.Maj.2019, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Važna "trojka" Bajerna i remi po meri Ajntrahta

Lider izvršio pritisak na drugoplasiranu Borusiju pred meč u Bremenu. Menhengladbah i Hofenhajm osvojili po bod u okršaju timova koji pretenduju na plasman u Ligu šampiona.

Bajern je sve bliži sedmoj uzastopnoj tituli prvaka Nemačke!

Pomak od tri boda, ka ukupno 29. bundesligaškom naslovu, izabranici Nika Kovača napravili su u duelu sa "davljenikom" Hanoverom - 3:1 (2:0)!
Hanover se žestoko borio, ali svaka nada u iznenađenje ugasila se u 55. minutu, kada je "rezervista" Žonatas kompletirao svoj devetominutni šou drugim žutim kartonom i isključenjem sa utakmice. Snažni Brazilac ušao je sa klupe na poluvremenu, golom iz penala smanjio na 2:1, a onda ostavio ekipu na cedilu.

Bajern je poveo preko najboljeg strelca lige, Roberta Levandovskog, koji je u 27. minutu dobro tukao glavom nakon centaršuta Jošue Kimiha - 1:0.

Poljski reprezentativac na svom kontu sada ima 22 gola, pet više od Luke Jovića, čiji transfer u Real Madrid se, prema tvrdnjama sportskog direktora Ajntrahta Fredija Bobića, još nije dogodio jer "nije bilo kontakta sa 'kraljevskim klubom'".

Domaćin je duplirao prednost u 40. minutu, kada je sa ivice kaznenog prostora majstorski pogodio Leon Gorecka - 2:0.

Nochmal zum genießen das Tor von Goretzka #FCBH96pic.twitter.com/ISvRqmTBqU

— Bayern Kompakt (@BayernKompakt) May 4, 2019

Početkom drugog poluvremena se ekipa Tomasa Dola vratila "u život" nakon što je Džerom Boateng igrao rukom u svom šesnaestercu.

Sa "kreča" je bio siguran Žonatas, koji je odmah dobio žuti karton zbog otimanja lopte, a tri minuta kasnije i drugi, zbog udaranja protivničkog igrača po licu, mada je moguće da je sudija tom prilikom doneo prestrogu odluku.

Bilo kako bilo, Hanover je ostao sa desetoricom i time sebi praktično potpisao "smrtnu presudu". Ako je za utehu Brazilcu, ušao je u istoriju Bundes lige jer je to bio 2.000 gol koji je primio minhenski klub.

Navijači Bajerna ipak nisu mogli da se opuste sve do 84. minuta, kada je veteran Frank Riberi zatresao mrežu na dodavanje Kingslija - 3:1 - i osigurao pet bodova prednosti u odnosu na Borusiju iz Dortmunda, koja od 18.30 časova gostuje Verderu.

Trećeplasirani Lajpcig je siguran učesnik Lige šampiona 2019/20, dok se za četvrto mesto bori nekoliko timova.

Trenutno ga zauzima Ajntraht, sa kojim Borusija Menhengladbah nije uspela da se bodovno izjednači, jer je u jednom od derbija kola odigrala 2:2 sa Hofenhajmom.

Gosti su dva puta vodili, ali je konačan rezultat, koji ne odgovara previše ni jednima ni drugima, postavio švajcarski napadač hrvatskog porekla Josip Drmić u 84. minutu.

U trku se potpuno umešao Volfsburg, nakon pobede nad Nirnbergom, kome se zajedno sa Hanoverom "smeši" ispadanje iz lige.

Štutgart će posle poraza od Herte, koja je prekinula seriju od sedam mečeva bez pobede, verovatno ostati na 16. mestu i opstanak tražiti kroz dvomeč plej-auta, protiv trećeplasiranog tima "cvajte".

Bodove domaćinu golovima su doneli Vedad Ibišević, Ondrej Duda i Salomon Kalu, dok je Marko Grujić počeo meč na klupi i odigrao poslednjih pola sata.