Izvor: MozzartSport.com, 07.Jul.2020, 23:46

Vardi poništio Arsenalov niz, Lisice su na nogama i ne odustaju u Lige šampiona (VIDEO)

Remi na Emirejtsu - 1:1

Arsenalova serija je završena. Nakon tri ostvarene pobede bez primljenog gola Tobdžije su u uzbudljivoj završnici ostale bez dva boda protiv Lestera. Sa druge strane, Lisice su došle do boda, koji će im pomoći da stanu na noge i nastave žestoku borbu za plasman u Ligu šampiona, gde im je možda i mesto nakon svega prikazanog u dosadašnjem toku sezone - 1:1 (1:0).
Ključni momenat ove utakmice bila je velika neopreznost Edvarda Nketije u 75. minutu, koji je otvorenim đonom išao na Džastina Džejmsa i zaradio direktan crveni karton, što je drastično oslabilo Arsenalovu snagu u finišu meča i osokolilo temperamentni Lester.

Tobdžije su najvećim delom meča bili bolji protivnik. Posle Obamejanovog gola u 21. minutu domaći su imali još nekoliko ozbiljnih šansi, ali je tada blistao Kasper Šmajhel i ostavio goste u životu. Prilike su redom imali Saka, Lakazet i Beljerin, potom i David Luiz, dok je u 68. minutu poništen pogodak Lakazeta za ofsajd.

Ipak, ostanak sa desetoricom igrača na terenu kao da je ozbiljno uplašio igrače Arsenala. Izuzetno važan posao kod izjednačujućeg gola u 84. minutu napravio je Demaraj Grej, koji je poslao loptu kroz čitavu odbranu Arsenala, a na drugoj stativi je bio Džejmi Vardi.

Arsenala je ostao na sedmom mestu sa pet bodova više od Mančester junajteda, dok je Lester pobegao Junajtedu na četiri boda udaljenosti i spokojno čeka njegovo gostovanje na Vila Parku.