Trijumf Bajerna, novi poraz Dortmunda

Izvor: RTS, 11.Apr.2015, 18:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu ekipu Ajntrahta sa 3:0 (1:0), u utakmici 28. kola Bundeslige, dok je u duelu dve Borusije slavio Menhengladbah rezultatom 3:1. Šalkea se udaljio od plasmana u Ligu šampiona posle remija protiv Frajburga.

Desetkovani Bajern je zasluženo došao do trijumfa, iako je mogao i ubedljivije da slavi, pošto su njegovi igrači nekoliko puta pogodili okvir gola. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Najzaslužniji za slavlje Bavaraca bili su Robert Levandovski i Tomas Miler. Levandovski je mrežu gostiju pogodio u 15. i 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Miler u završnici meča.

Dortmund je na gostovanju u Menhengladbahu doživeo 13. poraz u šampionatu. Pitanje pobednika na Borusija parku rešeno je posle prvog poluvremena, kada je golove za domaćina postigao Oskar Vnet i Rafael. U listu strelaca upisao se i Nordvajat, dok je jedini pogodak za ekipu Jirgena Klopa postigao Ilkaj Gundogan u 77. minutu.

Fudbaleri Šalkea udaljili su se od plasmana u Ligu šampiona naredne sezone, pošto su igrali na svom terenu nerešeno bez golova sa Frajburgom. Šalke posle ovog kola ima 41 bod, 10 manje od četvrtog na tabeli Bajer Leverkuzena, a 12 manje od Borusije Menhengladbah, koja je treća.

Bajer je strepeo do poslednjeg minuta na gostovanju protiv Majnca (3:2), iako je 20 minuta pre kraja imao prednost od 3:0.
Volfsburg nije imao problema u Hamburgu protiv istoimenog kluba, koji je upisao četvrti uzastopni poraz (2:0) i blizu je prelaska u "Cvajtu".
Rezultati i strelci 28. kola:
Bajern - Ajntraht 3:0 (Levandovski 15, 66, Miler 82)
Šalke - Frajburg 0:0
Menhengladbah - Dortmund 3:1 (Vnet 1, Rafael 32, Nordvajt 67 - Gundogan 77)
Majnc - Leverkuzen 2:3 (Soto 78. penal. 90+1 penal - Son Heung-Min 15, Kisling 59, Čalhanoglu 73)
Paderborn - Augzburg 2:1 (Kačunga 48, Lakić 60 - Hojbjerg 52)
Hamburg - Volfsburg 0:2 (Gilavugi 10, Kaliđuri 73)