Izvor: RTS, 19.Jul.2020, 19:08

Totenhem otežao plasman Lestera u Ligu šampiona

Fudbaleri Totenhema pobedili su Lester sa 3:0 u meču 37. kola Premijer lige.
Totenhem je ostvario važnu pobedu u borbi za izlazak u Evropu, trenutno je na šestoj poziciji sa 58 bodova. Lester je četvrti sa 62 boda, koliko ima i Junajted, koji svoj meč 37. kola igra u sredu protiv Vest Hema. Bilo kako bilo poslednje kolo i duel direktnih rivala Lestera i Junajteda odlučiće ko će u Ligu šampiona.

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kada je domaćin i postigao sva tri pogodka. Prvi je već u 6. minutu. Brza kontra Totenhema po levoj strani. Son je odlično prošao uleteo u kaznen prostor, gađao je suprotan ugao, međutim lopta pogađa Justina koji joj menja pravac i prosleđuje je u sopstvenu mrežu.
U 37. minutu na semaforu je stajalo 2:0. Nova brza kontra Totenema, ovog puta Lukas je povukao loptu, odlično je iza leđa odbrane uposlio Kejna koji se našao sam ispred golmana, a to u njegovom slučaju znači siguran pogodak.
Isti dvojac iskreirao je i treći pogodak Totenhema. Ponovo je kontru povukao Lukas, ovog puta po desnoj strani, na levoj je uposlio Kejna koji je prvo prevario čuvara, a potom preciznim udarcem sa oko 12-13 metara pogodio malu mrežu na suprotnoj strani.
U nastavku obe ekipe su pokušale da dođu do gola, stvoreno je nekoliko prilika na obe strane, međutim mreže su mirovale.