Tadićev Ajaks ponovo u Ligi šampiona, prošli Klub Briž i Slavija Prag

Izvor: Večernje novosti, 28.Avg.2019, 23:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Ajaksa, Klub Briža i Slavije Prag plasirali su se večeras u Ligu šampiona, pošto su u utakmicama baraža eliminisali APOEL, LASK iz Linca i Kluž Fudbaleri Ajaksa, Klub Briža i Slavije Prag plasirali su se večeras u Ligu šampiona, pošto su u utakmicama baraža eliminisali APOEL, LASK iz Linca i Kluž.Ajaks je posle 0:0 na Kipru, kod kuće bez većih problema pobedio sa 2:0. >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Golove za prošlogišnjeg polufinalistu Lige šampiona postigli su Edson Alvares u 43. i Dušan Tadić u 80. minutu.Holandski tim tako će se sutra naći u drugom "šeširu" na žrebu za grupnu fazu, dok će APOEL igrati u Ligi Evropa.Klub Briž je pred svojim navijačima pobedio LASK sa 2:1, što im je donelo ukupan trijumf od 3:1.Belgijanci su poveli u Hansa Vanakena u 70. minutu, da bi 73. LASK izjednačio iz jedanaesterca preko Žoao Klausa.Samo par minuta kasnije LASK je ostao s desetoricom igrača na terenu pošto je drugi žuti karton zaradio Gernot Trauner.Domaćin je igrača više iskoristio i golom Emanuela Denisa u 89. minutu došao do trijumfa.Slavija je opravdala ulogu favorita protiv Kluža, a jedini gol na utakmici, za ukupni trijumf od 2:0, postigao je Jan Boril u 66. minutu.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.