TSC grabi ka LŠ – Čuka pala u derbiju

Izvor: B92, 27.Apr.2023, 20:29

Fudbaleri TSC-a savladali su na svom terenu Čukarički (1:0), u jednom od derbija drugog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Tim Žarka Lazetića ostvario je važnu pobedu u borbi za drugo mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Pobedonosni gol postigao je Nemanja Petrović u 61. minutu, posle centaršuta Saše Jovanovića.

TSC je po drugi put u sezoni pobedio Čukarički, sa kojim se izjednačio na tabeli i sada obe ekipe imaju po 65 bodova, s tim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da ekipa iz Bačke Topole ima bolju gol-razliku, ali i međusobni skor.

Gosti sa Banovog brda su se, u skladu sa stanjem na tabeli uoči susreta, opredelili za nešto povučeniju igru.

TSC je bio konkretniji u prvom poluvremenu, prvi pokušaj imao je Cvetković, koji je probao volej udarcem, šut je ubrzo okušao i Đakovac, a posle kornera i Antonić, glavom.

Jedini ozbiljniji pokušaj Čukaričkog bio je preko kapitena Docića, čiji je šut završio preko prečke.

Domaći su jako otvorili nastavak i u kratkom roku preko Ratkovca u dva navrata pogađali prečku.

U 47. i 56. minutu odlično je centrirao Saša Jovanović, ali napadač TSC-a nije imao sreće.

Jovanović je u 61. minutu ponovo dobro ubacio loptu u šesnaesterac, samo što je ovoga puta Nemanja Petrović na drugoj stativi bio neumomljiv, tako donevši vođstvo svom timu.

Čuka je pokušavala u finišu da stigne makar do boda, a finu šansu imao je Badamosi u 78. minutu, kada je probao glavom da savlada Ilića.

Promene rezultata više nije bilo, a timovi su sada izjednačeni sa po 65 poena i imaju sedam više od Partizana i Vojvodine.

TSC će u narednom kolu ugostiti upravo Partizan, dok će Čukarički gostovati Crvenoj zvezdi.