Subotičani zaustavili šampiona

Izvor: Politika, 01.Dec.2012, 19:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spartak Zlatibor voda – Partizan 2:2 (0:1). – Golovima L. Markovića i M. Šćepovića gosti vodili s 2:0, ali su Nosković i Bratić izjednačili za samo pet minuta

Fudbaleri Partizana i Spartaka odigrali su 2:2 u 15. kolu Super lige, poslednjem u jesenjem delu šampionata. Šampion i lider na tabeli vodio je sa 2:0, ali je Spartak uspeo da izjednači za samo pet minuta u završnici utakmice.

Crno-beli >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << su bolje počeli utakmicu i imali više šansi u prvom delu, ali su uspeli da postignu samo jedan gol. Miloš Ostojić je uputio dugu loptu ka Aleksandru Mitroviću, a on je u spustio Lazaru Markoviću, koji se iz blizine oslobodio čuvara i bez problema savladao golmana Spartaka Branimira Aleksića.

Partizan je imao nekoliko izglednih prilika do kraja poluvremena, ali nije uspeo da savlada Aleksića sve do 57. minuta. Tada je iz kontranapada Vladimir Volkov dugom loptom pronašao Marka Šćepovića, koji je lobovao istrčalog golmana Spartaka.

Spartak je smanjio prednost u 78. minutu, kada je Nikola Popara u kontrapadu asistirao Aleksandru Noskoviću za 1:2. Izjednačenje je došlo u 83. minutu, kada je visoka lopta iz slobodnog udarca uletela u šesnaesterac, gde je Vidak Bratić prosledio u mrežu.

Partizan je imao inicijativu u ostatku meca i dodatnih pet minuta, ali nije uspeo da dođe do pobede. Pred kraj meča i posle njega, igrači oba tima su se koškali i psovali međusobno, ali je sve završeno bez kartona.

Trener Spartaka Petar Kurćubić ocenio je da su njegovi igrači nagrađeni za upornost u dobroj utakmici. „Igrači su nagrađeni za upornost, želju i srce. Bila je dobra utakmica. Partizan je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je više prilika i zasluženo je poveo. Drugi gol smo primili iz kontre tokom perioda naše dobre igre”, rekao je Kurćubić za televiziju Arena.

On je kazao da je njegov tim izjednačio zbog velike želje. „Naša upornost, želja, neke izmene, nacrtalo nam se da stignemo posle do velikog boda. Čestitam svojim igračima na igri, a Partizanu na jesenjoj tituli i želim im mnogo uspeha protiv Rubina (u četvrtak u Ligi Evropa)”, rekao je trener Spartaka.

Trener Partizana Vladimir Vermezović kazao je da je njegov tim primio izjednačujući gol iz situacije na koju je upozoravao svoje igrače. „Na poluvremenu sam im skrenuo pažnju na prekide i rekao da ne prave faulove u zoni slobodnih udaraca, a i ako se to desi da odrade sve kako treba. Neverovatno, neverovatno...Čak sam i zvao sa klupe, svi su čuli osim onih koji je trebalo, izgleda”, rekao je Vermezović.

On je takođe ocenio da je utakmica bila dobra, ali i da je njegov tim pobedu ispustio u prvom poluvremenu. „Utakmica je bila dobra, a mi smo pobedu ispustili u prvom poluvremenu, kada je trebalo da iskoristio neku od šansi...Momci jesu igrali mnogo utakmica, ali umor ne može da bude izgovor, to je naš posao i moramo da budemo spremni za svaku utakmicu”, rekao je Vermezović.

Stadion: Gradski. Gledalaca: 3.500. Sudija: Gogić (Novi Sad). Strelci: 0:1 L. Marković (11), 0:2 M. Šćepović (57), 1:2 Nosković (79), Bratić (84). Žuti kartoni: Puškarić, Popara, Čović, G. Adamović (Spartak Zlatibor voda), Smiljanić, Miljković (Partizan).

SPARTAK ZLATIBOR VODA: Aleksić, Kovačević (od 73. Popara), Bratić, M. Adamović (od 66. Nosković), Torbica, Despotović (od 73. Čović), Novaković, Šarac, Antonić, Puškarić, G. Adamović. Trener: Kurćubić.

PARTIZAN: Petrović, Miljković, Volkov, Ostojić, Ivanov, Smiljanić, Jojić, Tomić, L. Marković (od 83. S. Ilić), M. Šćepović (od 67. S. Marković), Mitrović (od 75. S. Šćepović). Trener: Vermezović.

objavljeno: 01.12.2012
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona,   Subotica

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.