Specija nokautirala Milan i udaljila ga od četvrtog mesta VIDEO

Izvor: B92, 13.Maj.2023, 19:56

Fudbaleri Milana posustali su u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Specija je kao domaćin pobedila u susretu 35. kola Serije A sa 2:0 (0:0) i tako osvojila tri izuzetno važna boda u borbi za opstanak.

Tako Inter ima priliku da pobedom nad Sasuolom odmakne gradskom rivalu za pet bodova.

Imali su i jedni i drugo dosta povređenih igrača, Specija je bila bez osmorice, a Milan je nastupio bez Zlatana Ibrahimovića, Ismaila Benasera, Radeta Krunića, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Rafaela Leaoa, Florencija, te Tijoa zbog akumuliranih kartona.

I u tim okolnostima, bolje se snašao domaćin koji je jednu priliku pretvorio u gol.

Milan je imao prvu šansu, u sedmom minutu Sandro Tonali je pogodio stativu, da bi posle gledanja VAR snimka deset minuta kasnije sudija Danijele Doveri odlučio da nema penala za Speciju.

Mogao je Milan do gola i u 25. minutu kada se istakao golman Bartolomej Dragovski.

Dugo je na semaforu bilo 0:0, sve do 75. minuta kada je Pšemislav Višnjevski sjajno reagovao pošto se lopta odbila od stative - 1:0.

I onda u 85. minutu, novi gol za Speciju, tada je sve bilo rešeno.

Salvatore Espozito je sjajno šutirao preko živog zida iz slobodnog udarca sa 20 metara i pogodio za konačnih 2:0.

Milan u narednom kolu 20. maja dočekuje Sampdoriju, dok dan kasnije Specija gostuje Lećeu.