Sitiju tri gola prednosti pred revanš u Minhenu

Izvor: Beta, 11.Apr.2023, 23:24

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu ekipu Bajerna iz Minhena sa 3:0, u prvoj utakmici četvrfinala Lige šampiona.Strelci za Siti na Etihadu bili su Rodri u 27, Bernardo Silva u 70. i Erling Haland u 76. minutu.Revanš utakmica je na programu 19. aprila u Minhenu, a pobednik ovog dvomeča će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Real Madrida i Čelsija.Siti je u prvom poluvremenu bio bolji, postigao je jedan gol, imao još jednu sjajnu priliku, dok Bajern nije uputio niti jedan udarac u okvir gola rivala.Trenutak koji je napravio razliku u prvom poluvremenu dogodio se u 27. minutu kada je Rodri prvo "izbacio" Džamala Musijalu iz igre, a potom sjajno šutirao iz velike udaljenosti i pogodio za 1:0.Drugo poluvreme je počelo dobrim udarcima Liroja Sanea, ali i dobrim odbranama Edersona. Potom se na drugoj strani istakao i Jan Zomer, koji je zaustavio nekoliko pokušaja igrača Sitija, ali nije mogao i šut Silve u 70. minutu.Sve je počelo greškom Daja Upamekana, kojem je Džek Griliš ukrao loptu i potom petom proigrao Halanda koji nije šutirao već je prebacio loptu na drugu stativu gde je dočekao Silva i glavom savladao Zomera.Tačku na ovaj meč stavio je Haland šest ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona