Izvor: MozzartSport.com, 20.Jan.2021, 00:37

Sevilja iz Lige šampiona: Golčina Susa i promašeni penal uništili Abelarda (VIDEO)

Tim iz Andaluzije na kraju slavio sa 2:1

Teška vremena za nekadašnjeg reprezentativca Španije i člana Barselone Abelarda. Njegova misija na klupi Alavesa nije počela kako treba. Čak bi mogla da se opiše kao tragična. Prvo je doživeo fijasko na gostovanju drugoligašu Almeriji u okviru Kupa Kralja, da bi večeras položio oružje pred razigranom četom Sevilje. Tim iz Andaluzije je lako prošao gostovanje u Baskiji i ostavio Alaves u vrlo nezgodnoj situaciji. Bilo >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je na kraju 1:2.

Meč u Vitoriji obeležio je Suso. Nekadašnji član Milana pokazao je kakvu moć ima u levici i nagovestio veliku formu. Omaleni ofanzivac bio je kreator najlepšeg detalja na utakmici kada je u 30. minutu sa krila ušao u sredinu, poveo loptu nekoliko metara, slomio driblingom direktnog čuvara i onda opalio sa 25 metara. Bilo je to đule koje se zarilo baš tamo gde treba.

Bio je to pobedonosni pogodak Sevilje, posle vatrometnog početka i razmene udaraca. Međutim, varničilo je u drugom poluvremenu. I to u finišu. Prvo je poništen gol gostima, posle konsultacija sa VAR-om, a potom smo videli kulminaciju. Imao je domaćin kolosalnu priliku u sudijskoj nadokandi. Penal u režiji Žozelua. Napadač Alavesa je šutirao slabo i omogućio Bonu da izraste u jednog od junaka utakmice.