Šestica Bajerna – Union sve bliži Ligi šampiona

Izvor: B92, 13.Maj.2023, 17:25

Fudbaleri Bajerna bili su ubedljivi na svom terenu, jer su sa 6:0 savladali ekipu Šalkea.

U utakmici 32. kola Bundeslig, Bavarci su poveli posle 21. minuta igre kada je Tomas Miler otključao gol Švolova.

Jozua Kimih je posle samo osam minuta igre povećao prednost svoje ekipe i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, a već je Bajern postigao novi gol, ovoga puta je strelac bio Serž Gnabri.

Isti fudbaler >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je bio strelac u 66. minutu, a rezultat na 5:0 je u 80. minutu postavio Matis Tel.

Konačan rezultat je Mazraui u nadoknadi vremena

Bajern je tako nastavio svoj pobednički niz u Bundesligi i deluje da je kriza u Minhenu prošlost. Ekipa iz Minhena je ovom pobedom pobegla Dortmundu na četiri boda prednosti, ali uz utakmicu više.

U sledećem meču Bajern će dočekati Lajpcig, dok Šalke dočekuje Ajntraht.

Ajntraht iz Frankfurta je sa 3:0 savladao ekipu Majnca.

Pobedu ekipi trenera Angeršmida su doneli Kamada, Buta i Kolo Muani koji su bili strelci na ovom meču za domaće fudbalere.

U sledećem meču Ajntraht će gostovati Šalkeu, dok Majnc dočekuje Štutgart,

Volfsburg je na svom terenu sa 2:1 bio bolji od Hofenhajma.

Kaminski je doveo svoj tim u vođstvo u 15. minutu igre, a Valdšmit je u 75. povećao prednost svoje ekipe.

Jedini gol za ekipu Hofenhajma je postigao fudbaler Volfsburga Gilavogi u 93. minutu

Volfsbrug u narednoj utakmici gostuje Frajburg, a Hofenhajm će dočekati Union Berlin.

Bohum je u sjajnoj utakmici pobedio ekipu Augzburga sa 3:2.

Golove za domaće su postigli Antvi-Ađeji, Losilai autogol Guvelua, dok su za ekipu iz Bavarske precizni bili Mejer i Jeboa.

U sledećem kolu Bohum će gostovati Herti, a Augzburg dočekuje Dortmund.

Zanimljivo je bilo i u prestonici Nemačke, gde je Union Berlin savladao Frajburg sa 4:2.

Golove za ekipu iz Berlina su postigli Berens, dva gola je postigao Beker, dok je poslednji na meču bio delo Laidunija.

Strelci za Frajburg su bili Gulde i Grifo.

Union Berlin će u pretposlednjem kolu gostovati Hofenhajmu, a Frajburg će dočekati Volfsburg.