Sergej spasao Lacio poraza VIDEO

Izvor: B92, 12.Maj.2023, 22:46

Fudbaleri Lacija napravili su novi korak unazad u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Nebeskoplavi su odigrali nerešeno protiv ekipe Lećea, 2:2 (1:1), u prvom susretu 35. kola Serije A.

Malo je nedostajalo da izabranici Mauricija Sarija dožive novi poraz i tako širom otvore vrata Interu i Milanu da ih prestignu.

Ali da ne bude sve kako su želeli navijači milanskih klubova pobrinuo se reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić koji je u četvrtom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minutu nadoknade drugog dela postigao gol za 2:2.

Gosti su u 23. minutu dobili penal, ali je Gabrijel Stefaca bio neprecizan, poslao je loptu pored gola.

Kazna je stigla u 34. minutu kada je na dodavanje Luisa Alberta mrežu Lećea zatresao Ćiro Imobile.

Međutim, na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Remi Udan u drugom minutu nadoknade prvog dela prihvatio je loptu i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu Lacija.

I ne samo to, isti igrač je u 51. minutu postigao još jedan gol za Leće.

Igrači Lacija izgubili su loptu na svojoj polovini, Strefaca je proigrao Udana koji je sa 14 metara šutirao iz prve i pogodio levi donji ugao za 1:2.

I onda kada su svi očekivali poraz Lacija, posle centaršuta sa desne strane i odbijene lopte, Sergej je sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu.

U narednom kolu 21. maja Leće dočekuje Speciju dok Lacio istog dana gostuje Udinezeu.