Sent Etjen bolji od Monaka, pobeda Tuluza nad Nicom

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Mar.2014, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sent Etjen je na svom terenu slavio u derbiju 27. kola Lige 1 protiv Monaka sa 2:0.
(FOTO: AP)
Strelci u pobedi domaćina bili su Lemoan u 17. i Hamuma 67. minutu. Sent Etjen je ovom pobedom preskočio Lil i sada se nalazi na trećem mestu, koje vodi u Ligu Šampiona.
Monako je ovim porazom umanjio šanse za osvajanje titule, jer im aktuelni šampion PSŽ beži šest bodova, a pritom ima i utakmicu manje.

Tuluz je pobedio na gostovanju Nicu sa 2:0. Odlučujući momenat na meču desio se u 54. minutu kada je desni bek domaćina Palun zaradio direktan crveni karton.
Od tog trenutka Nica sa igračem manje nije mogla da se nosi sa Tuluzom, te su gosti sasvim zasluženo došli do pobede.
Prvi gol delo je Ben Basata u 65. minutu. Konanih 0:2 postavio je Ben Jeder u drugom minutu sudijske nadoknade.
Srpski internacionalci Uroš Spajić i Dragan Veskovac proveli su svih 90 minuta na terenu u ekipi Tuluza.

Rems je na svom terenu lako pobedio Valensijen sa 3:1, i tako je ostao u trci za jednim od mesta koja vode u Evropu.
Strelci za domaćina bili su De Previj u 21, Onijangue u 38. i Šarbonije u 78. minutu. Jedini gol za Valensije bio je autogol Plasida u 87. minutu.