SERIJA A: Roma u završnici srušila Napoli, Juventus šampion (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 25.Apr.2016, 17:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U derbiju 35. kola Serije A, Roma je na Olimpiku 1:0 (0:0) savladala Napoli.

Roma je sada na korak od Napolija i direktnog plasmana u Ligu šampiona. “Vučica” je sa 1:0 u samoj završnici utakmice savladala tim iz grada pod Vezuvom. Junak pobede bio Naingolan, ali idemo redom.
Roma je do vođstva mogla već u 1. minutu kada je Salah šutirao pored gola. U 23. minutu po prvi put je zapretio Napoli, pokušao je Mertens, ali je Ščešni bio na mestu. Najveću priliku >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << gosti su propustili u 30. minutu kada je Iguain izašao sam na golmana Rome, ali ponovo bez uspeha.
I u drugom delu igre Napoli je bio bolji. Već u 49. minutu Hamšik je imao priku, ali je šutirao pored gola. Isto je nešto kasnije uradio i Mertens. Roma je zapretila u 84. minutu preko Salaha, što je bila najava za gol. Igrao se 89. minut kada je Salah ostavio loptu za Naingolana, a ovaj sa 16 metara zatresao mrežu. Roma je slavila sa 1:0.
“Vučica” sada ima 71 bod, dva manje od Napolija koji je na drugoj poziciji, koja vodi direktno u Ligu šampiona. Juventus je danas postao i zvanično šampion Italije.
(Izvor: RuTube)