Rutina šampiona – Siti ide ka Vembliju

Izvor: B92, 06.Mar.2024, 23:55

Rutina šampiona – Siti ide ka "Vembliju"

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Branilac trofeja se iz Kopenhagena vratio sa dva gola prednosti i identičnim rezultatom (3:1) savladao danskog predstavnika na "Etihadu".

Težak raspored do kraja sezone očekuje izabranike Pepa Gvardiole, koji je odlučio da na ovom susretu odmori glavne uzdanice tima poput Kevina De Brujnea, Fila Fodena i Bernarda Silve.

Odmora nije bilo i za Erlinga Halanda, iza kog se našao Hulijan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Alvares koji je već u uvodnih devet minuta učestvovao u dva gola svog tima.

Argentinac je bio zadužen za izvođenje prekida i dva kornera su mu bila dovoljna da na ovaj revanš stavi tačku pre nego što se i "zakuvalo".

Alvares je u petom minutu iz kornera pronašao Manuela Akandžija koji je poturio nogu i zakucao loptu u mrežu Kamila Grabare.

Poljski čuvar mreže je nastavio svoje košmarno veče četiri minuta kasnije. Posle još jednog kornera Alvaresa, Rodri je na drugoj stativi pogodio prečku. Lopta se vratila do Hulijana, koji iz nepovoljne pozicije iskosa šutira snažno, a lopta prolazi Grabari kroz ruke i u mrežu.

Nadu za čudo gostima, koji su se mučili sa velikim brojem povreda, je u 29. minutu doneo Mohamed Eljunusi nakon sjajne kombinacije sa Orijem Oskarsonom. To je bio 47 šut Kopenhagena na gostovanjima engleskim timovima i tek prvi gol.

Istu im je oduzeo njegov kolega iz reprezentacije Erling Haland koji se u nadoknadi izjednačio (6) sa Kilijanom Mbapeom i Harijem Kejnom na listi najboljih strelaca.

U drugom meču večeri Real je kod kuće remizirao sa Lajpcigom (1:1), ali je prošao dalje nakon pobede u prvom meču u Nemačkoj.

Real i Siti će rivale u četvrtfinalu saznati na žrebu 15. marta.