Remi uveo Lil u Ligu šampiona

Izvor: B92, 12.Maj.2019, 19:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Lila pobedili su Bordo 1:0 u 36. kolu Lige 1 i potvrdili plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Dva kola pre kraja francuskog šampionata, Lil ima devet bodova više od trećeplasiranog Liona, koji ima meč manje.

Junak u meču odluke bio je iskusni golgeter Loik Remi pogotkom u 27. minutu meča na asistenciju Ikonea.

S druge strane, Bordo je petim porazom u nizu i dalje ugrožen u borbi za opstanak, ali ima pet bodova više od najbližeg tima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz zone ispadanja pa Žirondinci ne bi trebalo da upropaste sezonu u poslednja dva kola.