Remi u Napulju i Milanu, preokret Totenhema

Izvor: RTS, 07.Nov.2018, 00:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Napolija i PSŽ-a odigrali su u Italiji nerešeno 1:1 u meču četvrtog kola Grupe C Lige šampiona. Pobede u ostalim mečevima zabeležili su Atletiko, Totehnem, Porto, Šalke i Bridž.
Više nego neizvesno bilo je u Napulju, gde je domaći tim bio nadomak pobede nad favorizovanim PSŽ-om.

Nakon što je u prvom delu utakmice bilo manje udaraca i šansi, u poslednjim momentima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prvog poluvremena PSŽ je golom Bernata otišao na pauzu sa prednošću.
U drugom poluvremenu, Napoli je potpuno preizeo inicijativu i stvorio mnogobrojne šanse.
U nekoliko navrata su Kaljehon, Insinje, Zijelinski i ostali bili nadomak gola, ali je više nego dobar bio golman Parižana Bufon.
Ipak Napoli je stigao do izjednačenja i boda u 63. minutu, Insinje iskoristio penal, koji je nastao nakon greške Tijaga Silve.
Do kraja meča nije bilo promene rezultata.
U drugom meču Grupe C Zvezda je pobedila Liverpul sa 2:0 i dodatno "zakuvala" situaciju u grupi.
Napoli i Liverpul imaju po šest bodova, bod manje ima PSŽ, a Zvezda četiri.
U ostalim mečevima Atletiko Madrid je savladao sa 2:0 ekipu Borusije golovima Saula i Grizmana.
Inter i Barselona su u završnici meča postigli po gol za 1:1, strelci su bili Malkom na jednoj, a Ikardi na drugoj strani.
Porto je sa 4:1 pobedio Lokomotivu iz Moskve. Golove za Portugalce postigli su Erera, Marega, Korona i Otavio, dok je jedini strelac za Lokomotivu bio Farfan.
Totenhem je nakon preokreta savladao PSV sa 2:1, gol za PSV postigao je De Jong, dok je dva gola za Engleze postigao Kejn.
Šalke je golovima Burgštalera i Uta savladao Galatasaraj sa 2:0.
U meču odigranom u 18.55 Bridž je u gostima savladao Monako sa 4:0.