Portu ceo plen na Spensu

Izvor: Radio 021, 01.Okt.2015, 21:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Portu ceo plen na Spensu

Rukometaši Vojvodine izgubili su od Porta rezultatom 27:23 (14:8)  u okviru 3. kola C grupe Lige šampiona, pred oko 2.000 navijača u velikoj hali Spensa.

Nije Vojvodina večeras imala mnogo šansi protiv fizički znatno dominantnije ekipe, ako se tome pridoda i da je Portugalcima danas sve polazilo za rukom. Golman Madeira je imao svoje veče i sa 20 odbrana praktično je zaključao svoj gol. Odbrana Portugalaca je bila ključ ove utakmice, Vojvodina je u napadu delovala >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << bezidejno, a samo su u periodima podsećali na ekipu koja je pobedila Čehovske medvede. U poslednjih deset minuta drugog poluvremena su crveno-beli imali šansu da se vrate u utakmicu, ali im to ipak nije pošlo za rukom. Koliko su jaku odbranu igrali gosti svedoči i 5 isključenja za njihove igrače.

Na samom početku je dosuđen sedmerac za goste koji je sigurno realizovao Rodrigez, zatim dva napada preko bekovskih linija i jedna kontra za seriju od 4:0 za Portugalce. Marjanović i Todorović su uspeli da se upišu u strelce i smanje rezultaski zaostatak. U nastavku gosti održavaju prednost, pre svega sigurnom i čvrstom igrom u odbrani. Pri rezultatu od 6:3 za goste isključen je Borhes, Vojvodina nije uspela da postigne pogodak u tom napadu, ali je u sledećem pogodila preko Dejana Pralice iz kontra napada.

Porto je iz čvrste odbrane dolazio do lakih golova iz tranzicije, pa su se odlepili na šest plus. Golman gostujuće ekipe Hugo Madeira odlično je branio u prvom delu igre. Do kraja poluvremena Novosađani nisu uspeli da podignu igru na viši nivo, pa na pauzu odaze sa zaostatkom od 6 golova.

Portugalci i u drugom poluvremenu nastavljaju sa prepoznatljivom odbranom. Koriste dve izgubljene lopte u napadu igrača Vojvodine i kontrama odlaze na plus 9. Konsolidovali su cveno-beli odbranu i napravili mini seriju od 3:0. Nije dugo trajao ovaj nalet Vojvodine, gosti su već u naredna dva minuta ponovi otišli na devet golova prednosti. Opet dobar period domaće ekipe, uhvatila je Voša preko Trkulje i Jovanovića priključak i prišla na 3 gola zaostatka. Veoma je napeto bilo pet minuta pred kraj, Orbović je golom doveo Vojvodinu na minus dva.

Tražio je Rikardo Kosta tajm aut 4 minuta pred kraj pri vođstvu svoje ekipe od dva gola razlike. Urodio je plodom ovaj potez portugalskog stručnjaka, pa se Porto ponovo odlepio na 5 golova razlike. Utakmica je završena rezultatom 27:23 u korist Portugalaca.

Najefikasniji u ekipi Vojvodine bio je Zoran Nikolić sa 6 pogodaka, dok je za goste Antonio Areija postigao 5 pogodaka.

U drugoj utakmici Meškov iz Bresta pobedio je Čehovske medvede rezultatom 33:27.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na Radio 021...



Povezane vesti

Rukometaši Vojvodine izgubili od Porta

Izvor: RTS, 01.Okt.2015

. Rukometaši Vojvodine izgubili su u Novom Sadu od ekipe Porta sa 27:23 (14:8), u utakmici 3. kola C grupe Lige šampiona.

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.