Izvor: Danas, 25.Avg.2014, 23:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Porto na korak do grupe
Beograd - Kvalifikacije Lige šampiona ušle su u završnu fazu a nakon večerašnjih revanša plej-ofa biće poznato još pet učesnika grupne faze. Najbliži tom cilju su fudbaleri Porta koji su u po imenima najjačem paru savladali Lil u Francuskoj (1:0) pa pred svojim navijačima imaju priliku da „overe“ prolaz.
Međutim, to za portugalski tim neće biti odrađivanje posla jer je Lil posle startnog remija u domaćem prvenstvu vezao dva trijumfa i kotira se pri vrhu >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << tabele Lige 1. Sličan zadatak ima i Zenit koji je slavio u Liježu (1:0), a ukoliko protiv Standarda nastavi seriju nepobedivosti kod kuće protiv belgijskih ekipa doneće Rusiji mesto u grupnoj fazi.
U preostala tri revanša kvalifikacija pobednici susreta proći će u elitu, s tim da će domaćinima odgovarati i remi bez golova, a gostima svaki nerešen ishod sa više od dva gola. Ukoliko se utakmice završe 1:1, što je bio skor u prvim mečevima, igraće se produžeci. Nema sumnje da su fudbaleri Seltika favoriti protiv Maribora, ali pitanje je koliko je to zasluženo jer su do ove faze prošli za „zelenim stolom“ iako ih je poljska Legija deklasirala u dvomeču. Blaga prednost, pre svega zbog većeg međunarodnog iskustva, daje se beloruskom BATE Borisovu protiv Slovana iz Bratislave, odnosno kiparskom APOEL-u protiv danskog Alborga.
Preostalih pet susreta poslednjeg kola kvalifikacija igra se u sredu kada će biti poznata sva 32 učesnika elitnog takmičenja koja će se naći u šeširima za osam grupa.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona


















